anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pareri retea Orange/ abonamente

FlorianFecu
Începător

Salutare tuturor,

Vad ca mai toti posteaza pareri despre telefoane.  Despre abonamente cu reducere, despre semnal internet si gsm, nu am vazut.

Eu am luat un abonament la reducere si mi s-a redus si traficul de net  in roaming. Si apoi mi s-a zis ca trebuia sa citesc contractul, desi in oferta nu era specificat acest lucru.

Va spun ca am 3 numere pe abonament si le voi porta pe toate ca sa vad daca si ceilalti operatori fac acelasi lucru.

 

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Netul disponibil în roaming se raportează la suma plătită, nu la valoarea inițială (practic, la costul final). Toți fac acest raport :

2 x Pretul lunar al abonamentului (Euro, fara TVA) / Tariful maxim cu ridicata in roaming.

Pentru anul 2024 valoarea tarifului este de 1,55 EUR/GB, în conformitate cu prevederile Regulamentului (UE) 2022/612 al Parlamentului și Consiliului din 6 aprilie 2022 .

MCostel
Explorator

Salut

Semnalul și viteza internetului depinde de zona in care te afli (părerile sunt subiective).

Traficul de net in roaming se calculează în funcție de prețul final plătit.

https://www.ancom.ro/calculator-date-roaming_5775 

 

FLo1
#StarMember

Dacă vrei utilizare în roaming și pe termen lung.... prepay sau număr local. Abonamentul nu va fi ok pe termen de luni de zile.

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Referitor la internetul in roaming, da, este cunoscut faptul că acesta este direct proporțional cu suma plătită. 

Iar legat de  semnal și acoperire, depinde de la zonă la zonă.

Legat de portare, fiecare face ce consideră pe banii săi, doar să nu iei decizii la supărare!

Baftă!