anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Obtinere cod PUK

0754xxxx11
Începător

cum obtin codul PUK

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitate. Poți afla codul PUK direct din contul MyOrange/Servicii/ Deblocare cartelă SIM-cod PUK. 

De asemenea, de pe orice număr din Orange poți apela meniul *100# SelfCare, ramura5, submeniul 5-Află codul PUK. Vei avea nevoie de parola OTY a numărului tău, implicit fiind cele 6 cifre ale seriei de CI. Revino dacă reușești sau mai ai nevoie de alte detalii. Succes. 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

arsradu
#StarMember

Salut,

Poti afla codul PUK sunand la *100#. De e asemenea, iti recomand sa schimbi username-ul din Comunitate cu unul care sa nu contina date personale (in cazul asta numarul de telefon).

Client Orange

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitate. Poți afla codul PUK direct din contul MyOrange/Servicii/ Deblocare cartelă SIM-cod PUK. 

De asemenea, de pe orice număr din Orange poți apela meniul *100# SelfCare, ramura5, submeniul 5-Află codul PUK. Vei avea nevoie de parola OTY a numărului tău, implicit fiind cele 6 cifre ale seriei de CI. Revino dacă reușești sau mai ai nevoie de alte detalii. Succes. 

Bună as dori codu puk

@Olgarentea: Ai încercat obținerea codului PUK din contul tău MyOrange? Sau dacă ai acces la un telefon cu număr de Orange apelează meniul *100#

Succes.

cristinasimona
Junior entuziast

Bună seara la *100# și introdu numărul de telefon mobil pentru care vrei sa afli codul puk sărbători fericite.

Codul puk.

cristinasimona
Junior entuziast

Poți afla codul puk prin aple la *100#

Elenacatalina45
Începător

Buna ziua îmi cer iertare pentru deranj,am blocat codul pin ,as dori sa mă ajutați să obțin codul puk.

Buna,

Ai mai sus cateva solutii la problema asta.

Client Orange

lidiabalica98
Începător

0792xxxxxx

 

Ai mai sus solutii la problema puk-ului. Foloseste *100# sau chat-ul djingo. Nu posta numarul de telefon in Comunitate.  

Client Orange