anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Obtinere cod PUK

0754xxxx11
Începător

cum obtin codul PUK

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitate. Poți afla codul PUK direct din contul MyOrange/Servicii/ Deblocare cartelă SIM-cod PUK. 

De asemenea, de pe orice număr din Orange poți apela meniul *100# SelfCare, ramura5, submeniul 5-Află codul PUK. Vei avea nevoie de parola OTY a numărului tău, implicit fiind cele 6 cifre ale seriei de CI. Revino dacă reușești sau mai ai nevoie de alte detalii. Succes. 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Poti afla codul PUK sunand la *100#. De e asemenea, iti recomand sa schimbi username-ul din Comunitate cu unul care sa nu contina date personale (in cazul asta numarul de telefon).

Client Orange

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitate. Poți afla codul PUK direct din contul MyOrange/Servicii/ Deblocare cartelă SIM-cod PUK. 

De asemenea, de pe orice număr din Orange poți apela meniul *100# SelfCare, ramura5, submeniul 5-Află codul PUK. Vei avea nevoie de parola OTY a numărului tău, implicit fiind cele 6 cifre ale seriei de CI. Revino dacă reușești sau mai ai nevoie de alte detalii. Succes. 

Bună as dori codu puk

@Olgarentea: Ai încercat obținerea codului PUK din contul tău MyOrange? Sau dacă ai acces la un telefon cu număr de Orange apelează meniul *100#

Succes.

cristinasimona
Junior entuziast

Bună seara la *100# și introdu numărul de telefon mobil pentru care vrei sa afli codul puk sărbători fericite.

Codul puk.

cristinasimona
Junior entuziast

Poți afla codul puk prin aple la *100#

Elenacatalina45
Începător

Buna ziua îmi cer iertare pentru deranj,am blocat codul pin ,as dori sa mă ajutați să obțin codul puk.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna,

Ai mai sus cateva solutii la problema asta.

Client Orange

lidiabalica98
Începător

0792xxxxxx

 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ai mai sus solutii la problema puk-ului. Foloseste *100# sau chat-ul djingo. Nu posta numarul de telefon in Comunitate.  

Client Orange