anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Numerele de telefon 0374747983; 0311038194 apartin companiei Orange Romania?

Dumy-CJ
Începător
Numerele de telefon 0374747983 si 0311038194 apartine companiei Orange Romania?
Tot ma suna aceste numere si se da drept reprezentant Orange,
Acesta 0311038194 m-a sunat si astazi era o doamna imi stia numele si prenumele si m-a intreabat daca sunt de acord sa particip la nu stiu ce sondaj/ curs de securitate cibernetica, nu intelesesem prea bine despre ce e vorba asa ca am refuzat in ambele apeluri, s-a recomandat ca fiind de la Orange
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Conform verificarilor efectuate, doar acest numar de telefon 0374747983 apartine companiei Orange Romania.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember
@Dumy-CJ: Bun venit în Comunitate. Nici un număr nu este portat, însă dacă 0374747983 aparține Orange, celălalt 0311038194 aparține Vodafone. Poate ți-ai lăsat datele pe undeva.... la diverși ”statisticieni” culegători de sondaje. Recomandarea mea: blochează numerele și nu vei mai putea fi deranjat de pe acele numere.

Pololică
#StarMember
0311XXXXXX e prefixul de la fostul UPC (actualul Vodafone). Probabil esti in baza de date pentru "teleshoping" si reclame/spam.

Salut! Conform verificarilor efectuate, doar acest numar de telefon 0374747983 apartine companiei Orange Romania.

@OrangeAssistant: Te rog forwardează acest mesaj către cei implicați: ”Dacă cel//cea care apelează de pe numărul 0374747983 nu va apela numărul de contact trecut în MyOrange ca <număr de contact>, atunci nu are cine și de ce să-i răspundă”. Știu, s-a spălat pe mâini, a sunat de 3 ori la ore când alții lucrează (asemenea consultanților), dar fără urmă/posibilitate de feedback nu are cine și de ce să răspundă la numărul apelat inițial, deci poate plasa cu mândrie rezoluția ”caz rezolvat”. Fruuumoooss. Eram curios eventual cât și ce ”poate”. În caz contrar (dacă asta ar fi o bucurie), am luat la cunoștință povara ce trebuie purtată.

Mulțumesc.

În fine.... dacă va reveni la numărul de contact din MyOrange, posibil să-i răspundă titularul. Altfel slabe șanse de sincron.