anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nefunctionalitate cartela in smart 3d watch

Bufnar
Începător
Am cumpărat un smart 3dwatch cu cartela și nu funcționează internetul pe ea. Îmi apare offline. Introduc cartela in telefon apare doar 2g. Zona este Onesti jud. Bacau
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Bufnar: Pe specificatiile (cam sumare ale unui comerciant) scrie doar atat la conectivitate: "Nu este compatibil Digi Functioneaza in Vodafone/Orange/Telekom". DIGI nu functioneaza in 2G. Asadar MX190-ul tau nu este compatibil 3G. Functioneaza doar in 2G. Confirmari similare gasesti pentru MX190 dar telefon (nu smartwatch) cum ca functioneaza doar in 2G (nu 3G).

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Trixen_old
Cunoscător
As separa cele doua probleme: In ceea ce priveste cartela: 1. Ai mentionat ca pe telefon apare doar 2G. Este valabil doar acolo sau trece si la 3G/4G daca te plimbi in alte zone? 2. De pe telefon poti suna/naviga pe net cu acea cartela? Doar sa validezi ca functioneaza si ai resurse/credit In ceea ce priveste ceasul: 3. In setarile ceasului ti-ai adaugat apn-ul de la Orange? Modul in care poti face asta variaza in functie de modelul ceasului si in mod normal ar trebui sa ai o brosura, ceva, unde sa ti se explice cum le faci si care sunt acele setari. 4. In speranta ca mai sunt si alti utilizatori cu acelasi model de ceas si ar putea sa vina cu indicatii mai clare, ne poti spune ce model de ceas este (brand/model)

Bufnar
Începător
Am setat apn-ul ceasului pt Orange.

Bufnar
Începător
Da de pe telefon pot suna trimite sms și am și credit cu internet. Doar ca apare 2g la conectivitate net.

FLo1
#StarMember
@Bufnar: In ideea ca in zona ai semnal 3G/4G, modelul de SmartWatch suporta conectivitate 3G? O indicare a modelului de Smartwatch poate ar elucida problema.

Bufnar
Începător
Ceasul este morefit mx190

FLo1
#StarMember
@Bufnar: Pe specificatiile (cam sumare ale unui comerciant) scrie doar atat la conectivitate: "Nu este compatibil Digi Functioneaza in Vodafone/Orange/Telekom". DIGI nu functioneaza in 2G. Asadar MX190-ul tau nu este compatibil 3G. Functioneaza doar in 2G. Confirmari similare gasesti pentru MX190 dar telefon (nu smartwatch) cum ca functioneaza doar in 2G (nu 3G).

Bufnar
Începător
Adică o problema ar fi la ceas.

FLo1
#StarMember
Smartwatch-ul nu ar fi cu probleme, dar daca nu are 3G... nu are. Asa cum la un TV LED ai spune ca ar avea o problema daca nu e SMART. Oricum un 3G ar fi undeva la pret dublu fata de MX190.

Bufnar
Începător
Ideea e ca și o vecina a luat ceas ca al meu și ei merge dar nu 100%. Dar se conectează in aplicație, poate sa introducă numere în agenda, ii vede locația. Al meu nu merge.

FLo1
#StarMember
Acest aspect depinde deja de configurarea device-ului. Daca problemele persista, posibil sa aiba vreun defect. Verifica-l si compara setarile smartwach-ului cu cele facute de vecina ta. Posibil sa te ajute in aflarea unui raspuns.