anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Melodie IVR Orange

Crematory
Junior

Salutare,  

Stie cineva numele melodie de la IVR-ul din call center :)?

Multumesc,

1 Soluţie acceptată‚
17 Răspunsuri 17

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut!

Am cautat si eu, dar nu am reusit sa gasesc nimic. Cred ca e productie proprie Orange. Ceea ce inseamna ca, si daca ai avea numele melodiei, posibil sa nu o poti obtine. 🙂

Client Orange

delfinas
#StarMember

Ati incercat cu Shazam? :))

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Dap. 🙂 A fost prima optiune. Ti-a dat tie vreun rezultat? Sau n-ai incercat?

Ca la mine a cautat o perioada dupa care s-a plictisit si mi-a zis ca n-a gasit nimic. Iar la a doua cautare, mi-a gasit cu totul si cu totul altceva. Fara nicio legatura cu melodia respectiva.

Client Orange

:))) Nu, n-am încercat,  era doar o sugestie. 😉

Salut,

A fost prima optiune :), apoi google, posibil sa fie ceva intern "la comanda Orange"

Blue12
Senior

E o melodie frumoasa, trebuie sa recunosc ca si mie imi place 😂

Pololică
#StarMember

Jingle-urile sunt produse la comanda (excludem diversele melodii din reclame pentru care se platesc drepturile de autor interpretilor).

Tin minte ca la un vin spumant (sa fie vreo 15 de atunci) ma fascina coloana sonora a reclamei. Pe youtube am gasit doar una din reclame, dar cu un fundal sonor mai recent (de vreo 10 ani... cred) iar, intr-unul din comentarii, producatorul vinului spumant zicea melodia a fost creata special pentru clip.

Crematory
Junior

Multumesc tuturor pentru interesul acordat acestui topic 🙂

Am gasit o lista de melodii 2002 - 2009, daca cineva este interesat 🙂

https://www.roportal.ro/articole/despre/lista_de_melodii_din_reclamele_orange_1634/

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

Ne bucurăm că vă place melodia, e chiar faină 😀

Am întrebat colegii și am aflat că este vorba despre "Sudden Dreams".

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

By....Orange? :))

Ne place, ne place, dar de gasit n-am reusit s-o gasim (eu cel putin nu). E produsa de Orange?

Client Orange

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Muuuultuuumiiiim!🕺 😄

Client Orange

Multumesc!!!!🤘😀🤘

mihai_13
Maestru

apropo - pentru  NickyS   pe  cand   se (poate / pot)  posta si mp4 sau orice alt format video pe (forum) Comunitate  = Tipul de fișier (.mp4) nu este acceptat. Tipurile de fișiere valide sunt: jpg, gif, png, jpeg.=  nu de alta dar de exemplu acum am vrut sa va postez melodia - pentru reclama - pentru "voi" 🙂   (sigur puteam sa pun link de pe youtube)