anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De cand sunteti clienti Orange?

Miha_Z
#StarMember
Eu sunt abonat Orange de 13 ani si vreo 4 ani am avut si cartela Pre Pay. In aceasta perioada am avut si 6 abonamente pentru membrii familiei si in mare parte am fost multumita de aceasta retea si de beneficiile oferite. Voi de cat timp sunteti in retea? Sunteti multumiti de ce primiti?
533 Răspunsuri 533

Nimcid25
Explorator
De cand sunt client Orange? Ho-ho-ho,dragii moșului,de 2 ani si o luna. Povestea a început in Martie 2017 când au apărut celebrele oferte pe un forum.Printre aceste oferte era P9 Lite la 0 eur cu Me 14 (redus la 11 euro).Bun,in Aprilie 2017 m-am decis sa renunț la comunistul operator cu 2 Mbps și sa trec cu toate serviciile la Orange (Family HD,Net 4G Fix,Voce Fixa GSM, 2 numere de mobil portate). Bun,toate bune si frumoase,in Iunie 2017 am reziliat serviciile cu ANPC (înafara de TV) si am trecut pe D (nu știu daca avem voie sa pronunțam numele concurentei).In Iulie am reziliat contractul si cu D si am revenit la comunistul operator cu 2 Mbps. Iaar in Septembrie 2017 am revenit iar in barca orange cu 4 numere de mobil si internet fix .Am reziliat iar contractul cu comunistul operator 2 Mbps.Iar toate bune si frumoase :)))) pana in Aprilie 2018 când a venit D cu fibra in localitatea mea..fapt rău pentru Orange pentru ca iar am reziliat toate serviciile (înafara de TV,pentru ca am un pret 1,3 euro la ab). Am revenit in Septembrie 2018 la Orange cu un număr de telefon si asa,acum am 9 luni in rețea cu numărul. In rest,pot scrie romane despre aceasta colaborare. 😉

Vio73
#StarMember
Bine ai venit în Comunitate, Nimcid25! Uite-așa încet, încet, ne strângem cât mai mulți pe aici. Nu contează vechimea, ci contribuția pe care ți-ai adus-o și pe care o să ți-o aduci în cadrul acestei comunități! Doamne ajută și mulțumesc!

Miha_Z
#StarMember
Numai oameni cu vechime in retea. Deci vom avea ce impartasi si dezbate in comunitate.

catean
Junior entuziast
Am inceput aventura GSM in 1998 cu un abonament Connex. In 2009 am plecat in UK unde am continuat cu un Vodafone UK. Am revenit in tara in 2017, am observant cat de mult a avansat Orange tehnologic si mi-am portat numarul vechi din 1998 in reteaua Orange pe abonament corporate. Anul acesta in Aprilie am scos abonamentul din flota corporate si am facut un contract pe mine, pentru a beneficia de eSIM. Orange, astept cu nerabdare Apple Watch Cellular !! 🙂 . Rezumat, am un numar de 21 de ani de zile, mandru ca este in reteaua Orange.

iuiu88
Cunoscător
Salutari 😄 Eu sunt client Orange de cel putin 14 ani . Am avut atat abonamente, cat si cartela. Tati era si el pe Orange, mami e in continuare pe abonament, fratele meu mai mic la fel, bunicii, unchii si matusile tot asa. Poate e o chestie familiala sau regionala, ideea e ca unii dintre noi am incercat de vreo 3x sa ne facem abonament in alte retele ( de dragul telefoanelor ce le puteam primi), insa mereu ne-am intors la Orange . In Baia Mare e foarte popular si in plus, sunt multe Orange Shop-uri la care putem apela cand avem nevoie de ajutor, sau in care putem admira noile smartphone-uri . De asemenea, rudele din satele din apropiere sunt si ele in Orange, avem semnal bun si ne putem intelege cand ne auzim la telefon . De aceea, am ramas ca si "Trib" in aceeasi retea .

Stefanidis
Junior entuziast
Salut! Cine mai știe? Prin 2000 aveam o cartelă, iar după câțiva ani, 2004, 2005, abonament. Adică, de mulți ani!

Raluca
Junior entuziast
Sunt cu Orange din 2001, prepay. Am schimbat vreo 2 numere, am avut abonament, am renuntat pentru un an, acum sunt din nou pe abonament, cu telefon luat la pret redus. Am avut in paralel abonament de serviciu Connex, stramosul Vodafone, dar si Digi, insa am ramas personal la Orange. Am intampinat unele mici probleme, la primul abonament, cand mi s-a comunicat un pret si factura a venit cu o surpriza. Nu am schimbat operatorul pentru ca un dealer mi-a oferit informatii gresite, dar era sa il schimb cand nu mai reuseam sa trec la prepay, din cauza Serviciului Clienti, la care a trebuit sa apelez de 3 ori pentru a fi luata cererea in seama.

Vio73
#StarMember
Aici putem citi adevărate povești de viață!

Alex_G_
Cunoscător
Chiar ca adevărate povesti. Câte experiențe și câte schimbări. In definitiv, oamenii merg unde le e mai bine, cine le oferă mai multe și cine este mai aproape de nevoile pe care ei le au.

Miha_Z
#StarMember
Ai intampinat cateva probleme. Daca a fost problema operatorului Orange cu furnizarea de informatii gresite, eu n-as fi acceptat acel contract. Fie mi-l reziliau, fie isi asumau greseala si mi-l lasau cum il facuse. Mi s-ar fi parut corect ca eu ca si client sa nu sufar din cauza unor greseli interne.

Razvan
#StarMember
Pe numărul principal de la Orange am avut mereu abonament, am mai avut prin facultate și un prepay Orange, la vremea aceea resursele la abonament erau puține și scumpe.

cell_vmc
Junior entuziast
Am aproape 2 decenii in orange si ce sa zik ,daca inca sunt aici inseamna ca e ok

Miha_Z
#StarMember
cell_vmc ai ceva vechime in retea... Bine ai venit in comunitate.

Alex_G_
Cunoscător
Wow!!! Aproape 20 de ani...nici nu aveam mobil atunci :))

Kanezu
Începător
Din 2008 sunt client.