anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot sa accesez deezer?

Somebluestuff
Junior
Cum pot sa accesez deezer? Nu merge cu nr de telefon ( apare ca nu e available deezer in tara mea) si nu exista optiunea acceseaza fiind client orange cum arata pe site. Multumesc
18 Răspunsuri 18

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai ceva detalii pe aici: https://www.orange.ro/help/orange-deezer-1048 Și aici: https://www.orange.ro/deezer/ Ai detalii în josul paginii, la ,, Întrebări frecvente". Baftă!

Somebluestuff
Junior
Da, multumesc, asta am gasit deja. Doar ca ce scrie acolo nu se aplica la mine deoarece nu am optiunea in aplicatie „ inregistrare client orange“

Vio73
#StarMember
Atunci poți cere ajutor la 300.

DanielaH
Moderator
@Somebluestuff, ai luat legătura cu colegii noștri? Ai reușit să accesezi alicația?

Somebluestuff
Junior
Nu am reusit, am trimis mail la deezer si mi au spus ca nu e activ contul cu nr de telefon, dar in aplicatia orange imi arata ca e

HoffmanRedaot
Junior

Exact aceasi problema am si eu, am facut o sesizare si nu s-a rezolvat nimic.

Salut @HoffmanRedaot ! Bun venit în Comunitate!

Ne spui, te rog, care este problema și ce se întâmplă? Ești în afara țării și încerci să accesezi Deezer? Ce ți-au spus colegii noștri în urma sesizării? Dă-ne, te rog, mai multe detalii. 

Ma aflu in tara. Am activat optiunea Deezer Premium+ din meniul *100#. Optiunea apare in contul online activa! La logarea cu numarul de telefon apare eroarea: "Ne pare rau, nu poti folosi un numar de telefon pentru a te inscrie in tara ta. Te rugam sa  te inscrii cu o adresa de email valida."

Citez: www.orange.ro/deezer/ (Intrebari frecvente) Din ecranul de start al aplicației apasă pe butonul “Client Deezer Orange”. 

M-am logat cu adresa de email si acel buton magic pe care scrie "Client Deezer Orange", bineinteles ca este inexistent! 

Raspunsul de la Deezer:

(12:01:10 PM) Gulser: I am sorry but your subscription isn't active on our system. This is because your mobile provider needs to link your mobile number to the account first.
(12:01:21 PM) Gulser: We don't have access to their end.
(12:01:34 PM) Gulser: Please kindly contact them and say that your subscription isn't activated yet.
(12:01:43 PM) Gulser: If the issue persists, please let us know and what they say.
(12:01:48 PM) Gulser: thank you for your understanding

Puteti verifica toate detaliile situatiei si in sesizarea deschisa cu referinta: 181624169

Am vorbit cu o domnisoara foarte amabila pe nume (ce coincidenta!) Daniela ce mi-a spus ca se va rezolva negresit. 

Timpul de asteptare pentru un raspuns la o sesizare e 31 de zile. Succes! Deci mai am mult de asteptat...

Multumesc

 

Mulțumesc mult pentru detalii. Sesizarea ta este în atenția colegilor noștri care fac toate verificările necesare pentru rezolvarea problemei.

Îți recomandăm să aștepti să primești informațiile legate de soluționare din partea lor. 
Te așteptăm să revii cu vești bune în Comunitate când se va rezolva.

Salut, păi și cum ne logam pe pagina deezer ca și client Orange? Eu tocmai mi-am activat opțiunea acum câteva minute. Atașat screenshot, pe pagina deezer nu apare opțiune CLIENT ORANGE. De ce vindeți opțiunea dacă nu aveți opțiunea Orange activată pe Deezer page, trebuie să-mi răspundeți la întrebarea asta punctual, vă rog. 

Screenshot_20221009-020601498.jpg

HoffmanRedaot
Junior

Salut Florin,
Cu numarul de telefon, nu ai reusit sa te loghezi?

Eu astept un rasupns la o sesizare cu aceeasi problema si nimic inca! Nu ii intereseaza.

Orange incaseaza bani de la clienti pe niste servicii mincinoase. Si ei la randul lor isi primesc leafa din bani ilegal incasati. Reclama falsa. 

Precizez ca la Orange Shop din Cluj (Bulevardul 21 Decembrie), am primit un sut in **beep** de la un angajat Orange la prezentarea problemei. Un baiat cu barba de o nepasare iesita din comun. (nu are rost sa ii dau numele)

Mersi

Salut, m-am logat cu număr. Același mesaj apare pe site Deezer. Atașat. Mie nu-mi vine să cred că Deezer i-a scos pe tușă pe Orange(acum ceva vreme încă funcționa corect, ceva trebuie să se fi întâmplat lately) ca și colaboratori dar Orange continuă să încaseze bani pe un serviciu inexistent. Jur, nu am mai auzit așa ceva. Am să fac o sesizare oficială către ei ca să sensibilizez un băiat mai inteligent de pe la ei de la birouri. Mai există încă așa ceva, din fericire. 

Screenshot_20221009-111706848.jpg

Screenshot_20221009-210242147.jpg

Am reușit într-un final. Șmecheria e să faci login cu rețea date Orange. Fără Wi-Fi fără nimic. Merge. Doamne Ajută! 

Ma bucur!

Eu am incercat tot asa pe datele mobile si primesc aceeasi eroare..

Toate cele bune!