anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu codul PUK simplu si rapid?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Aceasta este una dintre cele mai întâlnite întrebări. Deci ai introdus greșit codul PIN de 3 ori și îți cere codul PUK? Atât pentru abonament cât și pentru cartela PrePay ai mai multe variante pentru a afla codul PUK. Una dintre ele este cu ajutorul ChatBot-ului Djingo sau poți alege altă variantă din răspunsul marcat ca soluție, mai jos.

 

Pașii pentru a obține codul PUK cu ajutorul lui Djingo:

  • Accesezi ChatBot Djingo din orange.ro - click aici
  • Te autentifici și începi discuția cu Djingo
  • Îi scrii că vrei să afli codul PUK (tastezi "cod PUK")
  • Adaugi numărul de telefon pentru care vrei sa afli codul PUK și aștepți câteva secunde.
  • Gata! 🙂

 

Tu ce alte modalități cunoști pentru a afla codul PUK?

1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat

Se mai poate afla codul PUK folosind una dintre variantele următoare:

  • apel gratuit la *100# (pentru abonament: selectat 3 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr, apoi 5 - Află codul PUK; pentru PrePay: selectat 3 - Detalii despre numarul tau, blocare numar si cod PUK, apoi 4 - Codul PUK))
  • contul My Orange - accesat în browser pe calculator (Urgențe - Servicii - Servicii Generale - Deblocare cartela SIM)
  • aplicația My Orange (Mai multe - Servicii - Deblocare cartela SIM - codul PUK)
  • serviciul clienții 300 sau 0374300300 (pentru cartele PrePay: ramura 3, tasta 4; pentru abonament: ramura 3, tasta 5)

Vizualizare soluţie în postul original

74 Răspunsuri 74

Klaus_1
Junior
Cel mai simplu este sa îl iei de pe cardul din care ai scos cartela din ca să o bagi în telefon

Anonim2
Junior
Suna la *100# sau la 300 sau 0374300300 Serviciul clienți Orange

Flo24
Junior
Dai la *100#

FLo1
#StarMember
@Flo24: Așa cum am mai scris, ”dai pe *100#” este un răspuns în 2 peri. Ce să dau? Cu zarul? Să dau bacșiș? Dezvoltă conținutul sau mai bine lasă-l dezvoltat de către alții fără lene la scris. Altfel nimini nu va înțelege la ce anume te referi în mesajul transmis.

zven
Începător
Un gunoi de aplicatie. Util ca o gaura in talpa.

DanielaH
Moderator
@zven, bun venit în Comunitate! La ce aplicație te referi? Ce anume te nemulțumește?

ADSADY
Începător
Din contul My orange, introduci numele de utilizator sau adresa de email si parola. Apoi accesezi sectiunea de Urgente-Servicii/ Servicii Generale/ Deblocare cartela SIM.

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@MihaelaC e o soluție utilă. Dar ar fi frumos să existe o secțiune dedicată pentru codul PUK sau PIN. Doar să apeși și ți se afișează codul PUK sau PIN. Simplu!

Jay
Campion certificat
@IphoneIOSSucks, din My Orange poti afla codul puk pentru fiecare număr care este asociat contului... de la servicii - deblocare cartela sim-codul puk Am atașat capturi..

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@Jay eu aș vrea să fie mult mai simplă aflarea codului PUK sau PIN din My Orange. Apeși odată și... Gata! Codul PUK și codul PIN sunt afișate pe ecran.

Sarb_Mircea_Dan
Începător
Vreau sa aflu un cod puk

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Mircea salut și bine ai venit în comunitate! Ai încercat una dintre variantele menționate în topic sau în răspunsul lui Ascary marcat ca soluție?

Coco_80
Începător
buna am nevoie de ajutor pt deblocarea cartelei orange ,codul PUK

DanielaH
Moderator
@Coco 80, în descrierea acestui topic și în răspunsul marcat sus ca soluție găsești mai multe modalități de a afla codul PUK. Să ne spui dacă ai reușit.

Dan_Razoare
Începător
Codul puk as dori codul puk