anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu codul PUK pentru un alt numar?

Criss28
Începător
Cum aflu codul PUK pentru un alt nr?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@Criss28, ai reușit să afli codul PUK?

 

Poți apela la chat Djingo de pe site-ul nostru sau la serviciul SelfCare *100# de pe orice alt număr Orange funcţional şi urmează paşii:

  • alege opţiunea 4 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr
  • apoi 5 - Află codul PUK.
  • introdu numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK, apoi parola Orange pentru acesta

Codul PUK va apărea afişat pe ecran, dar ai posibilitatea să-l primeşti şi prin SMS.

 

 

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Criss28. Bine ai venit în comunitate. Ai încercat variantele din topicul acesta? https://comunitate.orange.ro/questions/1971897-aflu-codul-puk-simplu-rapid Să ne spui dacă ai reușit să afli codul.

DanielaH
Moderator

@Criss28, ai reușit să afli codul PUK?

 

Poți apela la chat Djingo de pe site-ul nostru sau la serviciul SelfCare *100# de pe orice alt număr Orange funcţional şi urmează paşii:

  • alege opţiunea 4 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr
  • apoi 5 - Află codul PUK.
  • introdu numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK, apoi parola Orange pentru acesta

Codul PUK va apărea afişat pe ecran, dar ai posibilitatea să-l primeşti şi prin SMS.

 

 

Isus
Începător
Mi-am blocat cartela și îmi cere puk Nu a mers puk

DanielaH
Moderator
@Isus, dacă ai introdus și codul PUK greșit de 10 ori, cartela este blocată și trebuie să faci o schimbare de SIM. Care este situația?

Pucea
Începător

(0741) *** *** As dori codul puk

Salut, @Pucea ! Bine ai venit în Comunitatea Orange!

Ai reușit să afli codul PUK? Mai jos găsești câteva modalități prin care poți face asta:

1. poți apela la chat Djingo de pe site-ul nostru

2. prin SelfCare *100# de pe orice alt număr Orange funcţional şi urmează paşii:

  • alege opţiunea 3 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr
  • apoi 5 - Află codul PUK.
  • introdu numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK, apoi parola Orange pentru acesta

Te așteptăm cu vești.