anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se va intampla cu posesorii actuali Huawei, in urma interzicerii accesului la serviciile Google?

Anonim
Neaplicabil
Sunt posesor de Huawei și cred că toți utilizatorii acestui brand (dar și cei care folosesc Honor, sub-brand-ul Huawei) sunt curioși la ce se pot aștepta.
1 Soluţie acceptată‚

Nobel
Începător

Salutare tuturor!

 

Pentru cei care încă mai au întrebări cu privire la acest subiect am atașat o carte de vizită care conține un număr de telefon și un minisite.

Vă recomand fie să sunați la numărul de telefon de pe cartea de vizită, fie să accesați minisite-ul pentru un răspuns oficial din partea celor de la Huawei.

 

Eu sunt posesor de Huawei și imediat ce am aflat despre acest incident am mers într-un magazin Orange iar de la consultantul din magazin am primit informațiile necesare, dar și această carte de vizită. După ce am sunat la acest număr și am vizitat minisite-ul am primit toate răspunsurile de care aveam nevoie.

 

Mulțumesc Huawei și Orange pentru profesionalismul de care au dat dovadă!

 

Vizualizare soluţie în postul original

262 Răspunsuri 262

Vio73
#StarMember
E cam greu cu toate telefoanele marca Huawei. Sunt curios și eu ce se va întâmpla!

Anonim
Neaplicabil
Situația nu e clară. Sper să fie ok, chiar vreau să rămân client Huawei.

Andreeiy
Începător
Cei de la Huawei își dezvoltă propriul magazin de aplicații care deja este foarte complex, in caz că cei de la Google nu mai trimit actualizări pentru android cei de la Huawei își dezvoltă propriul sistem de operare.

Cozmin
Junior entuziast
Buna ziua, va voi oferi raspunsurile primite chiar de la Huawei in acest sens. Desi cred ca se va rezolva aceasta situatie tensionata intre gigantul telecomunicatiilor si SUA.

Cozmin
Junior entuziast
Ca si in mesajul anterior, doresc sa va aduc la cunostinta si mesajul primit pe e.mail.

Anonim
Neaplicabil
E foarte important de știut că utilizatorii actuali de Huawei/Honor vor avea acces la toate aplicațiile Google. La asta m-am referit când am pus întrebarea. Din păcate, utilizatorii viitori vor fi afectați. Chiar aș fi făcut un upgrade la un dispozitiv mai nou Huawei dar deocamdată voi spune pas. Situația nu e roz, dimpotrivă. Sper totuși să se rezolve cumva pentru că e prima dată când sunt atât de impresionat de un smartphone Huawei.

Vio73
#StarMember
Dacă nu mai iese Trump, poate se rezolvă.

Sebisepi
Începător
Cred ca din noiembrie incolo, noile modele de smartphone si alte sisteme Huawei, au restrictii in multe platforne online detinute de Google... Speram, ca noi care avem modele mai vechi Huawei, sa putem umbla liber in continuare in Magazin Play!

Vio73
#StarMember
E complicat rău de tot cu Huawei. Și nu e vorba numai de telefoane aici, ci și de echipamentele radio.

Anonim
Neaplicabil
După cum au evoluat lucrurile în ultima vreme, se pare că vor exista trei variante: 1. Huawei va continua fără aplicațiile Google încercând să-și dezvolte propriul magazin de aplicații 2. Va continua să fie un jucător local în China și pierzând piața globală 3. Va ajunge la o înțelegere cu SUA și va continua să fie unul dintre cei mai tari producători din lume Ca posesor de Huawei aș fi vrut să fac upgrade la un moment dat spre un terminal mai nou și performant. În momentul ăsta spun pas și aștept să văd ce se întâmplă. E o situație delicată pentru Huawei care mizează momentan pe schimbările software de top și atât!

Vio73
#StarMember
Se pare că lucrurile nu au evoluat, ci au involuat, din păcate. Poate se redresează situația dacă nu mai iese Trump!

Razvan
#StarMember
Huawei se pare ca, momentan, a pierdut bătălia în America și Europa. Nu prea se înghesuie firmele americane să facă aplicații în magazinul lor propriu. Sunt curios, dacă vor mai lansa telefoanele din gama P40.

Razvan
#StarMember
Interviu cu fondatorul Huawei. https://www.newmoney.ro/interviu-cu-ren-zhengfei-fondatorul-huawei-in-the-economist-partea-i-relatiile-china-sua-vor-afecta-viitorul-globalizarii/?fbclid=IwAR29AebMMcaTiW3Vda8dgXRpPYEoF0zVq8vYJFHX1_s24xuBuMbIi8p1dPU

Anonim
Neaplicabil
Vești noi (zvonuri). Ar fi o victorie a Huawei, pentru moment? https://www.idevice.ro/2019/10/12/telefoane-huawei-veste-clienti/

Cosmin_5
Junior
Buna dimineata. Eu am fost posesor de huawei; ultimul care l-am avut a fost huawei p20 lite si imediat dupa ce am aflat de scandalul cu Trump l-am vandut si mi-am luat tot de la orange samsung s9 si sunt foate multumit de el in comparatie cu huawei si nu regret nici o secunda schimbarea facuta.