anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se va intampla cu posesorii actuali Huawei, in urma interzicerii accesului la serviciile Google?

Anonim
Neaplicabil
Sunt posesor de Huawei și cred că toți utilizatorii acestui brand (dar și cei care folosesc Honor, sub-brand-ul Huawei) sunt curioși la ce se pot aștepta.
1 Soluţie acceptată‚

Nobel
Începător

Salutare tuturor!

 

Pentru cei care încă mai au întrebări cu privire la acest subiect am atașat o carte de vizită care conține un număr de telefon și un minisite.

Vă recomand fie să sunați la numărul de telefon de pe cartea de vizită, fie să accesați minisite-ul pentru un răspuns oficial din partea celor de la Huawei.

 

Eu sunt posesor de Huawei și imediat ce am aflat despre acest incident am mers într-un magazin Orange iar de la consultantul din magazin am primit informațiile necesare, dar și această carte de vizită. După ce am sunat la acest număr și am vizitat minisite-ul am primit toate răspunsurile de care aveam nevoie.

 

Mulțumesc Huawei și Orange pentru profesionalismul de care au dat dovadă!

 

Vizualizare soluţie în postul original

262 Răspunsuri 262

Cathy
Explorator entuziast
Avand in prezent un Huawei probabil va trebui sa recitesc postarea despre oferte, rate, etc :))) ca sa ma reorientez spre alta marca.Sper totusi sa se ajunga la o intelegere pentru ca probabil in anumite tari va fi sfarsitul marcii Huawei.

Vio73
#StarMember
Va fi inclusiv la noi, dacă nu se termină războiul acesta economic între SUA și China.

Razvan
#StarMember
De o luna am cumpărat Huawei P20 pro și totuși decizia Google provoacă un pic de îngrijorare. La momentul actual nu as mai fi cumpărat acest telefon, mai ales ca a intervenit scandalul cu americanii. Am mai citit astăzi câte ceva și pare ca americanii au revenit la sentimente mai bune, ca li s-ar fi pregătit interzicerea vânzării de iPhone în China, cea mai mare piața a lor, după SUA.

Razvan
#StarMember
Cateva raspunsuri de la Huawei, in urma scandalului cu Google Huawei a oferit răspunsuri la 13 întrebări importante, explicând situaţia dispozitivelor deja lansate şi cum va afecta această situaţie evoluţia acestora în viitor: 1. Va avea această situaţie un impact asupra dispozitivelor Huawei deja la vânzare? Ce impact va avea asupra afacerilor globale? Huawei va continua să ofere actualizări de securitate şi servicii post-vânzare către toate dispozitivele Huawei şi Honor din gamele smartphone şi tablete care au fost deja vândute sau care sunt în stoc la nivel global. 2. Suspendarea afacerilor cu Google va avea un impact asupra afacerilor Huawei din China? Nu. 3. Vor putea utilizatorii să continue să folosească serviciile Google precum Google Play sau Gmail pe dispozitivele Huawei? Produsele deja vândute sau care sunt deja la vânzare nu vor fi afectate. Veţi putea utiliza în continuare aceste servicii în mod normal. 4. Cum va afecta această situaţie utilizare de telefoane Huawei? Produsele deja vândute sau care sunt încă la vânzare nu vor fi afectate. Le veţi putea folosi în mod normal. 5. Vor putea utilizatorii să actualizeze în continuare aplicaţiile Google? Da Mai multe detalii la https://www.go4it.ro/telefoane-mobile/huawei-raspunde-la-13-intrebari.-explica-modul-in-care-vor-fi-afectate-telefoanele-huawei-de-restrictiile-sua-18146420/

Miha_Z
#StarMember
Multumesc Razvan pentru informatiile postate. Acum sunt mai lamurita despre aceasta situatie.

Vio73
#StarMember
Rămâne de văzut în timp ce se va întâmpla. Deocamdată nimeni nu poate anticipa exact care vor fi consecințele pe termen mediu.

Nobel
Începător

Salutare tuturor!

 

Pentru cei care încă mai au întrebări cu privire la acest subiect am atașat o carte de vizită care conține un număr de telefon și un minisite.

Vă recomand fie să sunați la numărul de telefon de pe cartea de vizită, fie să accesați minisite-ul pentru un răspuns oficial din partea celor de la Huawei.

 

Eu sunt posesor de Huawei și imediat ce am aflat despre acest incident am mers într-un magazin Orange iar de la consultantul din magazin am primit informațiile necesare, dar și această carte de vizită. După ce am sunat la acest număr și am vizitat minisite-ul am primit toate răspunsurile de care aveam nevoie.

 

Mulțumesc Huawei și Orange pentru profesionalismul de care au dat dovadă!

 

Vio73
#StarMember
Managerul Comunității ne explicase deja câte ceva!

Firefly
Cunoscător
chinezi au deja un program fata 1 la 1 cu sistemul de operare Android. Urmatorul Update se va clarifica totul. Pt utilizator nu este nici o problema. Probabil acum va dura putin mai mult pana vor scoate urmatorul update.

Ascary
Campion certificat
Și dacă Huawei va beneficia de un OS mai atrăgător decât cel oferit până acum de Google,ce va face acesta ? :)))) Eu sper că în Europa Huawei sa poată fi comercializat fara probleme.

Gabi91
Junior
Sper totusi ca se va solutiona problema intre Huawei si SUA, intr-un timp util. Nu imi pot imagina Huawei fara serviciile companiilor americane.

Vio73
#StarMember
Și eu sper să se rezolve!

Razvan
#StarMember
Huawei îşi poate lua înlocuitorul de Android de la Putin, din Rusia: Aurora/Sailfish OS https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/huawei-isi-poate-lua-inlocuitorul-de-android-de-la-putin-din-rusia-aurora-sailfish-os Hongmeng OS: https://www.youtube.com/watch?time_continue=86&v=uIS2vGNNgOs

Vio73
#StarMember
Mi se pare interesantă ideea. Și sistemul ăsta este în limba rusă?

Razvan
#StarMember
Probabil îl vor adapta pentru fiecare tara, unde vând telefoane sau măcar în engleză ca să fie într-o limbă internațională.