anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se va intampla cu posesorii actuali Huawei, in urma interzicerii accesului la serviciile Google?

Anonim
Neaplicabil
Sunt posesor de Huawei și cred că toți utilizatorii acestui brand (dar și cei care folosesc Honor, sub-brand-ul Huawei) sunt curioși la ce se pot aștepta.
1 Soluţie acceptată‚

Nobel
Începător

Salutare tuturor!

 

Pentru cei care încă mai au întrebări cu privire la acest subiect am atașat o carte de vizită care conține un număr de telefon și un minisite.

Vă recomand fie să sunați la numărul de telefon de pe cartea de vizită, fie să accesați minisite-ul pentru un răspuns oficial din partea celor de la Huawei.

 

Eu sunt posesor de Huawei și imediat ce am aflat despre acest incident am mers într-un magazin Orange iar de la consultantul din magazin am primit informațiile necesare, dar și această carte de vizită. După ce am sunat la acest număr și am vizitat minisite-ul am primit toate răspunsurile de care aveam nevoie.

 

Mulțumesc Huawei și Orange pentru profesionalismul de care au dat dovadă!

 

Vizualizare soluţie în postul original

262 Răspunsuri 262

Vio73
#StarMember
Cred că are ceva probleme grave, cum zice delfinaș. Când își ia pastilele e ok, când nu, mai bagă un embargou. Sau cine știe, poate fi și invers!

Danira
Junior
Nu se va intampla nimic. Americanilor le e ciuda ca iau bataie de la chinezi. Asa ca inventeaza lucruri si manipuleaza. Huawei e un telefon de f buna calitate asa ca stati aproape de el.

Vio73
#StarMember
Sincer, am observat că e au telefoane foarte bune, mai ales pe partea radio și foto-video. Mă refer la telefoanele de top. Chiar dacă eu folosesc Samsung, am fost impresionat de Huawei P 30 pro și chiar m-am gândit să-l achiziționez la un momement dat, dar după ce am văzut că sunt atâtea discuții, mai tatonez terenul.

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
Exact, @Danira, Trump a reusit sa faca ce si-a propus de la inceput, sa incetineasca avantul lui Huawei, sa nu mai ameninte pozitia lui Apple. Articolul asta imi confirma teoria: https://playtech.ro/2019/huawei-e-cal-de-bataie-pentru-china-si-america-iar-trump-confirma-asta/ Numai ca ce sa vezi, Apple a pierdut 8 miliarde, in ultimele 2 zile, pt ca i-au scazut actiunilie in urma plecarii designerului iPhone din companie. Asta toamna, Apple a mai pierdut vreo 50 miliarde, după avertismente date de trei furnizori ai companiei referitoare la vanzările de iPhone-uri, care sunt din ce in ce mai scazute, mai ales pe pietele emergente (ca India), pt ca iPhone e din ce in ce mai scump cu fiecare aparitie a unui model nou, asa ca unii clienti din tarile cu multi potentiali cumparatori, dar cu venituri mici, renunţă la aceste telefoane pentru alternative mai ieftine. Ghici care ar fi acea alternativa amenintatoare?

Neaplicabil
da...am vrut sa iau huawei din decembrie,dar asa a fost ca am luat un samsung,apoi am vrut din nou sa iau un huawei si...am primit alt samsung. dar...:) am o parere foarte buna despre huawei,in special la performantele de imagine,si tot intentionez sa achizitionez unul ,cu tot riscul. imi place stabilitatea samsung,dar imi place si huawei. nu exista un motiv real sa fie scos de pe piata. sigur ca noi,ca consumatori,ne vom reorienta,dar acest razboi este obositor si inutil. nu cred ca se va arunca cineva de pe pod daca dispare huawei,sau samsung,etc. pur si simplu va apare altceva. cate produse bune,extraordinare,eficiente ,nu ajung decat la patentare si atat... apropo de huawei,in aceasta problema sunt afectate doar telefoanele sau si alte aparate,de exemplu routerele?

Ascary
Campion certificat
Zilele acesta am citit despre o oarecare împăcare între guvernul chinez și cel american în ceea ce privește relațiile comerciale astfel că ne putem aștepta că și Huawei sa beneficieze de aceasta. V-om vedea.

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
@leon, mai mult în cazul telefoanelor, că se bazează pe aplicații americane.

Vali
Junior entuziast
"Războiul" ăsta economic între SUA și China, că nu neapărat cu Huawei au treabă americanii, se va rezolva cumva până la urmă. Să nu uităm că iPhone - ul american se fabrică totuși în China! De aia și are un preț accesibil. Dacă le închid chinezii fabrica, chiar nu-i văd bine pe cei de la iPhone.

Vio73
#StarMember
Cred că toată tevatura asta este pentru a scoate bani mai mulți unii de la alții.

Neaplicabil
Ne imbatam cu apa rece 🙂 Iata ce cred republicanii despre decizia de a vinde catre Huawei: https://www.hotnews.ro/stiri-international-23231954-sua-casa-alba-insista-decizia-lui-trump-legata-huawei-nu-este-greseala-catastrofala.htm "Casa Albă insistă că decizia lui Trump legată de Huawei nu este o "greșeală catastrofală" "Mai mulți senatori republicani și-au exprimat îngrijorarea în această privință. Într-un mesaj pe Twitter, Marco Rubio a numit decizia "o greșeală catastrofală"." "Kudlow a declarat pentru Fxo News că Huawei va rămâne pe lista neagră a Statelor Unite, ca potenția risc de securitate. Acesta a accentuat faptul că tranzacțiile vor fi legate de "mărfuri cu caracter genera, care nu pot produce vulnerabilități de securitate", precum chipuri și software disponibil în mod uzual în lume. " E un intreg aparat de stat care cantareste decizia, consilierii economici si pe securitate nu recomanda relaxarea interdictiilor. Deci nu e vorba doar ca Trump vrea sau nu vrea... securitatea e o problema mai complexa si nu sunt motive optimiste deocamdata.

Florin_D
Cunoscător certificat
Si uite asa se cearta unii de ochii lumii, iar alti iau bani pe la spate... Hai sa nu ii mai vaitam nici pe unii, nici pe ceilalti. Eu cred ca razboiul asta a fost sau este mai mult de ochii lumii in conditiile in care nu pot trai unii fara ceilalti, sunt interesele mult prea mari de ambele parti!

Vio73
#StarMember
Nu, e vorba de noi, că noi suntem afectați, nu ei.

Ascary
Campion certificat
Ai Huawei Vio? 🙂

Vio73
#StarMember
Nu, dar aș vrea să-mi iau.

Ascary
Campion certificat
Și eu care credeam că ai devenit fan Samsung 🙂