anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se intampla cu MMS-ul trimis daca destinatarul nu are un telefon compatibil cu el?

Miha_Z
#StarMember
Pot trimite MMS catre oricine doresc si voi avea garantia ca va fi primit? Voi fi atentionata in cazul in care nu-l primeste?
1 Soluţie acceptată‚

Alex_G_
Cunoscător
Activarea serviciului MMS este gratuită, însă pentru utilizarea acestuia ești tarifat.Dacă destinatarul mesajului tău nu are un telefon compatibil multimedia sau nu are activat serviciul MMS, el va primi un mesaj scris care îl va informa că a primit un mesaj multimedia de la tine și că îl poate accesa în contul lui unic, folosind numele utilizator și parola setate de el. Acest tip de mesaj multimedia este păstrat pe web timp de 30 de zile. După aceea, este șters automat.

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Dacă ai wathapp, chiar nu-i văd utilitatea.

RstdWoo
Cunoscător
Mai folosesti asa ceva? Ai auzit de whatsapp? Messenger? Telegram?

Miha_Z
#StarMember
Era doar o curiozitate de a mea. Personal n-am mai folosit de multi ani. Si, DA, am auzit si utilizez aplicatiile amintite de tine. 🙂

Alex_G_
Cunoscător
Eu, de exemplu, am un IPhone și fratele meu are tot un Iphone și ni se întâmpla de multe ori sa vorbim prin mesaje și sa ne trimitem direct acolo poze. Fiind același tip de telefon sunt compatibile și putem trimite format mms, însă am încercat sa trimit și către un alt tip de telefon și mi-a zis persoana respectiva ca nu a primit. Imi este la îndemâna sa folosesc mms-ul dacă vorbesc cu acea persoana prin mesaje. Poate se întâmpla sa nu am acces la internet atunci și este încă util, din punctul meu de vedere. Plus ca nu toată lumea are what’s app, Messenger sau alte astfel de aplicații.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
De acord, dar e cam scump. Prin aplicația wathapp e gratis, cu condiția să ai net.