anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Acest numar este al Orange +40374747989?

Neaplicabil
Intreb pe reprezentanții companiei aici , numărul +40374747989 este al vostru?
Cum isi permite sa sune continuu pe un telefon proprietate personală, cu îndârjire maxima, desi vede ca e pe block list?
Pentru tupeul companiei de a considera ca nu valorez decat după un an jumate bonitate pentru un telefon sunt jurat sa nu am niciodată de a face cu call center si nici cu ofertele lor .
Deci, e al Orange numărul, si a doua întrebare, cum il puteți opri sa mai sune pe un număr in care este oricum blocat ?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Numărul 40374747989 este al unui partener Orange care se ocupa de campanii telesales. Pentru evitarea acestor apeluri recomandăm modificarea din My Orange a preferințelor legate de modul de utilizare al datelor personale (https://www.orange.ro/myaccount/date-personale/). Noile preferințe vor intra în vigoare în maximum 7 de zile de la exprimarea acestora.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

DanielaH
Moderator
@Noah, mulțumim pentru sesizare! Ne interesăm la colegii noștri și revenim.

Neaplicabil
Mulțumesc, Daniela .

FLo1
#StarMember
@Noah: Cum ai putea obliga pe cineva si sa reusesti sa nu mai apeleze numarul tau? Intreb pentru ca as avea si eu o listaaaaa.... destul de cuprinzatoare.

Jay
Campion certificat
Nu-i obligatoriu sa fie de la Orange.. poate fi doar client Orange.. Si pe mine ma suna numere care incep cu 0374.. dar, sunt de la o firmă de produse care-si fac foarte multă reclama tv.. dacă ai cumparat o singură dată ceva de la ei, te suna constant.. Poate cu GDPR sa faci ceva.. sa le trimiți o cerere sa-ti șteargă numărul din baza de date.. zic si eu.. 🙂

Neaplicabil
Este exact de la Orange si il găsești pe Google . Unde si alta lume se plange de ei . Eu nu am nevoie de nimic de la ei cata vreme Orange mă consideră un client care are nevoie de un an jumate pentru a avea încredere in el si nu voi accepta niciodată nici o oferta nimic. Sa isi facă doar treaba din contract si atat. Contractul va continua tacit asa cum scrie il el . Nu vreau sa mă sune pentru nimic, niciodată . Nici la doi ani pentru prelungirea lui nici pentru altceva . Câtă vreme nu il denunț el continua la nesfârșit . Dar sa își noteze compania il sistem ca pe mine nu au de ce sa ma sune niciodată .

fortheworld
Junior entuziast
https://orange-telephone.com Block & Report App ;) Zâmbete!

FaraUnID
Campion certificat
@Noah Trimiti o solicitare catre Orange (telefonic, email, fax, posta clasica, din My Orange, etc) prin care sa iti exerciţi dreptul de interventie si opozite asupra datelor tale personale. Le spui ca nu doresti sa primesti nici un fel de comunicari comerciale din partea companiei sau a pertenerilor acesteia.

Neaplicabil
Multam fain Daniela pentru promptitudine si ajutorul dat . Cand ai posibilitatea te rog mult sa imi confirmi ca ai primit e mailul meu cu numărul de telefon . Cu respect .

DanielaH
Moderator
@Noah, am primit, mulțumesc mult și eu! I-am rugat pe colegii mei să verifice.

Neaplicabil
Ok. Sută în sută e număr de call center dar așteptăm... Mulțumesc încă o dată .

DanielaH
Moderator
Numărul 40374747989 este al unui partener Orange care se ocupa de campanii telesales. Pentru evitarea acestor apeluri recomandăm modificarea din My Orange a preferințelor legate de modul de utilizare al datelor personale (https://www.orange.ro/myaccount/date-personale/). Noile preferințe vor intra în vigoare în maximum 7 de zile de la exprimarea acestora.

Neaplicabil
Mulțumesc Daniela H. Pentru ajutorul dat si pentru profesionalism dovedit . Am pus nu in my acount la toate rubricile si nu voi mai fi contactat .