anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telekom transformat in Comm

AnaF1
Începător

Salut am si eu o intrebare. Ce e de facut in cazul in care m-am trezit acum iulie 2024, cu un rest de plata pe Telekom (net+TV) din februarie 2023, in conditiile in care contractele respective au fost mutate la Orange undeva in a doua jumatate a luk 2022? Mentionez ca echipamentele au fost predate de indata ce am facut trecerea, fara sa am in acel moment vreo datorie etc. Ce mi se pare mai tupeist este ca intre momentul schimbarii si ultima factura chipurile emisa a trecut 6 luni, si nimic de plata in acel interval. Ma intreb, contractele semnate nu au valabilitate sau se anuleaza cum vor unii sau altii? Mai mult, acum vreun an si ceva m-am interesat anume daca mai e ceva de plata pentru orange comm si raspunsul a fost negativ. A mai patit cineva asa ceva? 

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Le-ai mutat tu sau au fost preluate contractele de către Orange Romania Communications?

Dacă le-ai predat echipamentele, ai un proces verbal de predare-primire? 

Eu zic că poți să le faci o sesizare și să-i întrebi ce se întâmplă. Sesizarea o poți depune de aici:

https://www.orange.ro/contact/

Baftă!

In 2022 nu mi-au dat nimic, niciun PV, desi am solicitat. Iti multumesc frumos pentru raspuns! 

Fă sesizare la ei și trebuie să primești unele explicații!

Cu plăcere!

FLo1
#StarMember & July's Problem Solver

În lipsa unui PV de predare a echipamentelor este doar cuvântul tău contra situației lor. Să înțeleg că a fost facturată chiria echipamentelor sau alte servicii? Sau pot fi alte taxe. Oricum, dacă ai chitanță la ultima factură emisă atunci nu e grav: timpul le rezolvă pe toate: prin prescriere.

Anca07
#StarMember

Buna @AnaF1 

Ai reusit sa gasesti o rezolvare la situatia intampinata? Daca da, care este aceasta?

Seara faina!🌙