anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Eroare voyo prin oroc.

Swordfish2
Junior

1000064765.jpg

1000064766.jpg

Bună seara. 

Am cont de voyo prin oroc su nu merge sa schimb parola,  sunt logat doar pe tv, pe tableta nu mai merge parola, nu o pot reseta, nici schimb pt ca mailul folosit la înregistrare nu merge! Am creat alias și am incercat sa ma loghez, nu merge da eroarea din imagine,  ORACLES ACCESS MANAGER,  nu merge pe browser, app sau tv, nimic. Ma puteți ajuta cumva? Sa aflu parola, sa o schimb....?? Mulțumesc. 

1 Soluţie acceptată‚

Da. 

Am pus aliasul și am așteptat 12 ore, când m-am logat a mers. Nu merge cu adresa principală, doar cu.aliasul.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

delfinas
#StarMember

Swordfish, bun venit in Comunitate!!! Intri pe voyo.ro si mergi la pagina de login. Alegi sa te loghezi cu contul de OROC.

Screenshot 2024-06-17 at 01-05-48 VOYO.png

Apoi iti apare  pagina de logare Orange si alegi "Am uitat parola".

Screenshot 2024-06-17 at 01-12-32 Orange Login.png

Ai incercat asa? Daca nu merge asa, incearca varianta ORO

Screenshot 2024-06-17 at 01-05-48 VOYO.pngScreenshot 2024-06-17 at 01-17-18 Login cont Orange.png

Ce probleme are mailul? Ai incercat sa iti faci cont nou?

Am încercat, schimba doar parola contului OROC. Pentru a wchimba parola la voyo, ei trebuie să-mi dea un link special. Nu e prima data, dar am zis sa scriu și aici, poate ma puteți ajuta voi, în schimb nu, doar ei pot face ceva. Va mulțumesc. 

Contul de voyo este activat prin Oroc, n am ce nr de telefon sa pun , teoretic ar trebui sa meargă cum merge si celalalt Cont,  cu adresa de e-mail de la contul oroc. Pentru ca am doua conturi,  și merge pe unu chiar si cu alias, pe celalalt nu merge nici cu email nici cu alias. Poftim, logare prin browser, cu oroc, cu alias, citiți ce scrie sus, telekom failed.

1000064793.jpg

Trebuie sa apeși butonul de OROC întâi, cum ți-am arătat în răspunsul de aseară, apoi bagi contul și parola OROC.

Am apăsat pe OROC,  apare meniul e-mail și parola,  am pus mailul și aroma, aliasul și parola, nu merge, asta e rezultatul. Poza de mai sus. 

Introdu numărul de telefon și parola

Adica te intoarce in pagina de login Voyo? In mod normal, eroarea de logare trebuie sa apara in pagina de logare a OROC.

Da, ma întoarce la pagina de logare voyo.ro cu eroarea "login with telekom account failed".

S ar putea să fie o eroare de sistem, pt că OROC a dispărut ca entitate și probabil s a început unirea serviciilor OROC cu ORO.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Swordfish2

Daca ai cont făcut prin OROC nu poți schimba parola pentru contul Voyo pentru ca folosești datele de autentificare din contul Orange. Poti schimba doar parola contului Orange.

Pentru mai multe detalii verifica cu cei de la Voyo, le poți scrie un email sau ii poți suna:

Contact și Call Center: suport@voyo.ro | 031 822 28 41

Exact, le-am scris și ma pun sa resetez parolele, sa contactez asistenta de la Orange...m-am cam saturat..plătesc degeaba.

DanielaH
Moderator

@Swordfish2, s-a rezolvat situația?

Da. 

Am pus aliasul și am așteptat 12 ore, când m-am logat a mers. Nu merge cu adresa principală, doar cu.aliasul.