anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Site-ul Orange - "Page isnt redirecting properly"

Cosmin1981
Junior entuziast

Buna seara la toti!

Am o problema stranie NUMAI cu site-ul orange ( https://fix.orange.ro/myaccount/pagina-start/ ) - cand apăs pe ”My Orange/ My Orange fix” (dreapta sus) să mă pot loga, apare eroarea: ”page isnt redirecting properly”

Dacă apăs butonul albastru ”try again”, eroarea este:

”Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to sso.orange.ro. PR_CONNECT_RESET_ERROR

Error code: PR_CONNECT_RESET_ERROR

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.”

Această problemă se întâmplă des !

Uneori, mă pot loga să îmi plătesc facturile, dar rar !!!!

pe acest calc, nu folosesc addonul alde script block, adblock, cookies block etc ...nici nu sunt după vreun proxy/ vpn !

UNICUL site cu probleme este orange!

Ce fac...?

7 Răspunsuri 7

Cosmin1981
Junior entuziast

si da...am acceptat toate cookies ...
Si da...am sters istoric/ cache etc...si am re-acceptat cookies, dar problema persista cu incapatanare!

@Cosmin1981: La mine este funcțional. Încercat acum. Mai încercă și la tine. Posibil fie o restricție din router, fie blocare (add-on) la browser. Cât privește accesarea contului, nu se mai face din MyOrangeFix ci din MyOrange, selectând tipul de client (servicii) deținute, adică Orange România sau OROC. Pentru eventuale probleme de acces, încearcă și aplicația MyOrange, configurată că aici. Succes.

FLo1_0-1686340480527.png

 

 

@Cosmin1981 : De când nu poți accesa contul? Doar versiunea desktop sau și în aplicația MyOrange întâmpini probleme de conectare? Ai încercat să verifici dacă datele de creare ale contului sunt ok? După trecerea de la MyOrangeFIX la MyOrange ai refăcut contul precum datele de aici? Încercă și revino cu info noi.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Incearca si in fereastra privata. La mine merge.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Și la mine funcționează  fără probleme. Cine știe !

Încearcă și cu un alt browser, poate e ceva în neregulă la tine.

Baftă!

delfinas
#StarMember

Cum zice și Flo, nu mai exista My Orange Fix, ci doar My Orange https://www.orange.ro/myaccount/

DanielaH
Moderator

Cosmin, s-a rezolvat situația?