anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Test pe "nevazute", care poza iti place mai mult?

RafaHelper
#StarMember

Se dau 2 telefoane si mai multe poze făcute pe mod standard, fără alte setări, fără filtre.

Mai jos puteți vedea si alege ce poza va place cel mai mult pentru fiecare set. Peste 5 zile va spun si ce telefoane am folosit.

Pentru a alege scrie SET 1 - stânga sau dreapta

SETUL 1

RafaHelper_0-1712050469269.png

SETUL 2

RafaHelper_1-1712050544237.png

SETUL 3

RafaHelper_2-1712050620524.png

SETUL 4

RafaHelper_0-1712052360922.png

SETUL 5

RafaHelper_4-1712050761227.png

SETUL 6

RafaHelper_5-1712050866605.png

SETUL 7

RafaHelper_0-1712051106808.png

Sunt curios ce va place mai mult.

107 Răspunsuri 107

Sunt interesat pentru acțiunile întreprinse sub sloganul ”noaptea ca hoții.... de artefacte”. Iar dacă punctele încep să devină linii.... not good. 🙂

Flo...stii cum e, o linie nu e altceva deca o succesiune de puncte. :))

Client Orange

Daaaa, și revenim la discuțiile despre ISO, timp de expunere etc.... 🙂

Și știi ce e și mai hilar: să faci o poză panoramică, noaptea cu blitz activat, iar la 2-3 metri, pe direcția cadrului, să ai un stâlp/panou/obstacol (chiar și de mici dimensiuni), preferabil de nuanțe deschise la culoare. Rezultatele sunt de nedescris.

:)))) Imi imaginez… 

Client Orange

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Tocmai pregatesc eu un set nocturn cu poze facute cu 2 telefoane din acelasi model, dar  generatii diferite. 🙂

Contează și ora la care le-ai facut

IMG_20240405_104119.jpg

IMG_20240405_104057.jpg

 calitatea nu este cea reală văd că sunt convertite (claritatea nu este cea originala).

In galerie pot vedea nr de înmatriculare al mașinii. Test neconcludent 

cum zici tu 😋   S21fe5g este dotat cu ; 1. Standard 12 Mpx  Sony IMX555 - 2. Wide Angle + Macro 13 Mpx Sony IMX258 -3. Telephoto+portrait 8 Mpx Hynix Hl-847 pe spate(rear) pe selfie(fata) are tot ceva de la Sony de 32Mpx  si am sa revin cu ceva poze pe timp de noapte  ( maine sunt tura de noapte ) 

 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Testul nocturn promis... Sunt 3 telefoane.

De la distanta, 1x.

Huawei departe.jpg

Honor 4 departe.jpg

 

 

 

 

 


Honor 6 departe.jpg

 

 

 

 

 

Cu zoom de aprox 9x...

Huawei aproape.jpgHonor 4 aproape.jpgHonor 6 aproape.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Am impresia ca pozele sunt in ordine, asa-i? Adica, si in primul set si in cel de-al doilea, telefoanele (oricare ar fi ele), sunt in aceeasi ordine.

Ceea ce o sa faca ce o sa spun mai departe cu atat mai ciudat: imi place prima si ultima poza (de sus in jos). Deci, prima din primul set, si ultima din cel de-al doilea. :))

Acuma sunt curios ce telefoane s-au folosit. Dar banuiesc ca cel putin unul dintre ele este un Honor, asa-i? 😄 

Client Orange

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Tot mâine vă spun... 😉

A treia din fiecare set. Details... details..... I love details.

Mie îmi place prima si ultima, sau prima din primul set si ultima din ultimul set. 

cred ca prima de sus este cu iphone 😋