anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reclamă Orange “#sigurpenet”

Alin0103
Începător

Bună ziua,

Aș dori să vă întreb dacă vi se pare normală reclama care se difuzează zilele acestea pentru orange cu “#sigurpenet”. Practic reclama respectivă transmite:

1. Neîncredere în oamenii din jurul nostru;

2. Nesiguranță în propria persoană;

3. Depresie;

4. Sinucidere (faptul că te arunci în gol din nori, indiferent că ideea e de “cloud și de partea virtuală);

În reclamă sunt oameni, deci prin urmare, oricât de mult ne-am tehnologizat tot oameni suntem, cu emoții, stări. Eu nu știu cum s-a acceptat așa reclamă și cum nimeni nu se sesizează.

25 Răspunsuri 25

@Roxana3: mulțumim și te așteptăm în Comunitate și cu alte păreri / contribuții. Numai bine. 

vladut12am
Cunoscător certificat

Și mie îmi place foarte mult.

Este cea mai frumoasă reclamă pe care am văzut-o vreodată.

Parcă îți dă mai mult curaj și optimism în a-ți urma calea în viață, astfel încât să reușești să îți atingi obiectivele.🙂

RafaHelper
#StarMember

Salut @Alin0103

Mie mi se pare o reclama foarte buna si plina de emoție pozitiva la fel ca orice reclama Orange.

E normal sa vezi diferit aceasta reclama dar sunt curios si de ce o vezi așa?

Cat despre ce ai menționat tu, "Neîncredere în oamenii din jurul nostru;" e normal sa nu ai încredere in oricine, de aceea tot in reclama poți observa cum încrederea in alții se câștiga pe parcurs pana la finalul reclamei.

"Nesiguranță în propria persoană;", la fel si aici, e normal sa fim nesiguri, tu nu ai fost nesigur niciodată?

"Depresie;" eu nu vad acest lucru si nici nu il simt cu aceasta reclama, ce moment din reclama ti se pare ca exprima depresia?

"Sinucidere (faptul că te arunci în gol din nori, indiferent că ideea e de “cloud și de partea virtuală);" nici acest lucru nu il vad in reclama mai degrabă vad faptul ca pot fi liber si ma pot exprima așa cum vreau stind ca orice as face voi fi in siguranța. 

Suntem oameni si e normal sa avem mai multe tipuri de emoții, chiar daca sunt negative sau pozitive.

Melodia din reclama spune foarte mult despre ce se întâmpla acolo si cum ar trebui sa vezi aceasta reclama. Atât componenta audio cat si video creează o reclama foarte buna. 

Iți las mai jos atât reclama cat si melodia toata, poți caută versurile si sa le citești puțin. 😉


RedJohn
Junior

Una din cele mai CRINGE reclame văzute ever... Penibil.

FLo1
#StarMember

@RedJohn: Bun venit în Comunitate. Ca să traducem cu ceva detalii utile și obiective, poate revii să ne menționezi ce anume te-a îngrozit atât de mult la această reclamă. În cazul tău doar un cuvânt netradus și fără detalii e ca un copac fără ramuri. 

Reclama în sine este penibilă, fără vreo legătură cu Orange. Plus melodia aia... Combinația perfectă de CRINGE.

Hadrianus
Începător

Reclama in sine cum scrie colegul.. e genială. De la creatorii Avatar. Eu eram curios cât a costat.. sper că nu s-a plătit din banii abonaților :). Pentru cei care o înțeleg e genială. 👍

Iuliana3
Începător

Sunt total de acord.Mai ales că minorii au acces la tv. Unii dintre ei nu stiu încă a selecta conținuturile.

Ai  văzut la ce desene animate se uită copiii? Asa ar trebui sa interzicem și Tom și Jerry, că induce ideea că, și dacă ești aruncat în cer și revii pe pământ bucăți sau ești tranșat, scapi cu viață. Copiilor le plac lucrurile ciudate, violente. Noi, adulții, ne speriem.

Cat de mult le place unora sa exagereze doar intr-o directie 😉

Adica reclama Orange indeamna la suicid, Tom si Jerry indeamna la...ce? Iar daca le spui ca tie iti place reclama, hop-top esti angajat Orange. Unii cam prea cred ca doar parerile lor sunt demne de pus in rama.

@Blue12 : din prea mult PS5 sau smartphone unii nici măcar nu mai încearcă creativitatea și imaginația. Pragmatismul este la bază pentru .... Toma. The life is beyond all those.