anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon cu abonament?

Vastolordexa
Începător

Buna ziua, in momentul de față folosesc o cartela prepay Orange de ceva timp. As dori sa știu dacă fac un abonament la dvs, se poate lua și telefon ? 

1 Soluţie acceptată‚

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Poți face o simulare in magazinul online prin logarea in contul my Orange.

Screenshot_2024-06-24-11-40-44-210_com.opera.browser-edit.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

MCostel
Cunoscător

Prin achiziționare telefon te referi la cumpărare in rate?

Da, in rate

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Poți face o simulare in magazinul online prin logarea in contul my Orange.

Screenshot_2024-06-24-11-40-44-210_com.opera.browser-edit.jpg

Salut,

Sugestia mea: ramai pe prepay si ia-ti ce telefon vrei tu, de unde vrei, cu un card de credit. Nu te baga la abonament. 

Client Orange

Sfatul meu: nu mai luați telefoane in rate sau cu card de credit nu se merita.🙂

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Dacă faci abonament, poți lua telefon la reducere, dar în rate este un pic mai complicat, adică nu prea se poate.

Ai ceva detalii aici:

https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc...

Teoretic, ai putea pe prepay, dacă ai vechime de minim 1 an, doar că ar trebui să dovedești cumva că este folosită de tine.

Dacă nu te interesează în rate, așa cum ți-am spus inițial, nu sunt probleme.

Citește cu atenție tot ceea ce ai în link!

De asemenea, ai aici și alte detalii pentru a deveni abonat:

https://www.orange.ro/help/ce-acte-sunt-necesare-pentru-a-ncheia-un-abonament-nou-la-orange-162

Baftă! 

Jay
Campion certificat

Salut!

Ai încercat sa faci o simulare din contul de client sa vezi dacă te încadrezi? Pentru ca nu toți clienții sunt în aceeași situație, unii au încărcat lunar, altii nu, unii au vechime mare, altii poate folosesc numărul de 1 an, etc.. drept urmare sunt tratați diferit, în funcție de condițiile pe care le îndeplinește fiecare..