anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Taxa reziliere abonamente

Alias
Junior
Buna seara as dori să știu dacă pot rezilia abonamentele de voce fun 6 și fun 9 și Smart 15 la care am primit în rate un dispozitiv la abonentul Smart 15 și ce taxe trebuie sa achit am înțeles că se pot rezilia contractele fara a se mai achita taxe de reziliere deoarece la confrunt cu lipsa semnalului care lasă de dorit iar in Orange shop când am făcut abonamentele respective aducă acum 2 luni de zile mi sa spus că voi achita ptr ele 250 de lei și eu am acum factura de 500 și ceva de lei am sunat la relații clienți și nu m au lămurit cu nimic doresc sa le închid deoarece nu pot plati aceasta sumă dubla ptr serviciile pe care la adresa mea greu le pot folosi.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Trebuie să faci o cerere scrisă, pe care o depui într-un Orange Shop sau online la adresa serviciul.clienti@orange.ro și rezilierea va intra în vigoare din luna următoare de facturare. Ratele trebuie achitate oricum. Dacă spui că nu ai semnal și ai dovedit sau poți dovedi acest lucru, discutând cu operatorii Orange telefonic sau prin Chat Djingo,chiar și prin intermediul adresei de email enumerate mai sus, atunci cred că poți rezilia fără probleme! Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

mihai_13
Maestru
doar de curiozitate ; despre ce servicii este vorba (nu ai semnal bun ...etc) ? unde locuiesti (oras) ?

Vio73
#StarMember
Salutare! Trebuie să faci o cerere scrisă, pe care o depui într-un Orange Shop sau online la adresa serviciul.clienti@orange.ro și rezilierea va intra în vigoare din luna următoare de facturare. Ratele trebuie achitate oricum. Dacă spui că nu ai semnal și ai dovedit sau poți dovedi acest lucru, discutând cu operatorii Orange telefonic sau prin Chat Djingo,chiar și prin intermediul adresei de email enumerate mai sus, atunci cred că poți rezilia fără probleme! Succes!

delfinas
#StarMember
Taxe de reziliere nu plătești, dar va trebui să plătești ce-a mai rămas de plată pentru dispozitivul luat, până la prețul întreg (fara reducere), plus diferența de preț la abonamente, dacă s-a făcut și acolo o reducere.