anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate schimba abonamentul de pe un numar pe altul?

ROURSRO
Începător
Se poate schimba abonamentul de pe un numar pe altul daca ambele sunt pe acelasi nume?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Fiecare pachet pe care il primesti este in functie de nevoile de comunicare existente si oferta comerciala curenta. Asadar, din pacate nu se poate modifica abonamentul de pe un numar pe altul, chiar daca titularul este acelasi. Insa, daca te afli in ultimele 6 luni de contract poti solicita o oferta personalizata.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Ascary
Campion certificat
Sigur,doar trebuie sa faci o cerere la Orange si sa explici de ce vrei sa faci asta.Daca ii convingi s-ar putea sa ti-l schimbe,daca motivele nu sunt intemeiate,abonamentul ramane asa cum este actual.

Miha_Z
#StarMember
Nu se poate schimba. Chiar daca este vorba de acelasi titular abonamentele difera in ceea ce priveste resursele si poate si perioada contractuala. Ai mai multe detalii in link: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78

Jay
Campion certificat
Nu se poate.. Si eu am vrut sa fac asta... Prefer un numar de telefon, dar, am vechime mult mare pe celalalt.. si am vrut sa mut vechimea sa renunț la numărul vechi.. pentru ca mi s-a spus ca tehnic nu merge, inca le am pe amândouă.. poate se va schimba ceva în timp.. 🙂

CostinelN
Explorator
Eu am reusit sa obtin aceleasi resurse pe mai multe numere care imi apartin desi aveau vechimi diferite. Poate incerci o negociere la serviciul clienti sa obtii resursele dorite pe numarul pe care il preferi.

Razvan
#StarMember
Nu se poate realiza ce îți dorești din nefericire. La viitoarea negociere a contractelor, te orientezi la resursele contractate, funcție de cum utilizezi numerele.

Vio73
#StarMember
Eu nu am reușit așa ceva, dar e cel mai bine să întrebi. Sincer, nu cred că se poate!

Salut! Fiecare pachet pe care il primesti este in functie de nevoile de comunicare existente si oferta comerciala curenta. Asadar, din pacate nu se poate modifica abonamentul de pe un numar pe altul, chiar daca titularul este acelasi. Insa, daca te afli in ultimele 6 luni de contract poti solicita o oferta personalizata.