anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Redirecționarea unui număr dintr-o altă rețea pe abonamentul Orange

tomaciprian
Cunoscător
Salutare!
Dacă activez redirecționarea tuturor apelurilor de pe un număr de Telekom (PrePay) către un abonament Orange, număr de Orange va fi taxat cumva pentru această redirecționarea? Pentru că primește apeluri din altă rețea? Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile voastre.
Stimă!
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
@tomaciprian, 100% nu vei fi taxat, când te suna careva pe telekom tu vei primi pe orange, practic orange primeste apel de la telekom.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Razvan
#StarMember
Nu va fi taxat, deoarece numărul doar va primi apeluri ca și când ar fi sunat direct.

Jay
Campion certificat
Avand in vedere ca numarul de Orange este sunat, nu este directionat, parerea mea este ca nu-l implica, este ca orice alt apel din perspectiva Orange.. In cazul asta depinde de reteaua Telekom, acolo probabil te va costa, daca permite directionarea pe alt numar, decat Telekom..

Razvan
#StarMember
La Digi/Telekom/Vodafone redirecționarea consumă din minutele naționale incluse, la orange te taxează de te ustură și este disponibilă doar la abonament. Poate ar fi timpul să nu se mai taxeze suplimentar și să fie disponibilă și la prepay ca la ceilalți.

tomaciprian
Cunoscător
@Jay Invers. Numărul de Telekom va fi apelat de către alte numere și redirecționate către cel de Orange.

tomaciprian
Cunoscător
@Razvan Știu că la Orange redirecționarea apelurilor către alte numere înafară de cele Orange, ești taxat. La fel, ca și conferința cu alte numere. Pe mine mă interesează să știu sigur dacă fac redirecționare de pe numărul de Telekom către cel de Orange să nu fiu taxat, pe cel de Orange.

Nu e neclar, pe de i parte știi dar mai jos întrebi dacă e așa ?

Jay
Campion certificat
Pai si daca numarul de telekom este directionat catre Orange, nu vor veni apelurile pe numarul de Orange?.. La asta m-am referit.. Ca pe Orange nu ar trebui sa coste, pentru ca el este sunat.. sunat indirect, e adevarat, dar va fi sunat.. deci nu are de ce sa te coste pentru ca nu suni dupa Orange.. redirectionarea implica numarul de telekom, pe el se fac setarile..

Razvan
#StarMember
@tomaciprian, 100% nu vei fi taxat, când te suna careva pe telekom tu vei primi pe orange, practic orange primeste apel de la telekom.

Vio73
#StarMember
Stai liniștit, nu vei fi taxat pe numărul de Orange.