anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prelungire abonament

Anamaria25
Începător

Buna! As dori sa prelungesc abonamentul Smart plus 25, va expira in curand. Care ar fi cea mai ieftina oferta? oare as putea opta pentru Fun 6? Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

Nu cred că vei obține o variantă mai bună, un eventual alt tip de abonament ai putea obține doar dacă ar fi să începi de la zero, ceea ce nu e tocmai ok dacă nu există disponibilitatea de a renunța la abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

FLo1
#StarMember

Salut @Anamaria25. Dacă accesezi secțiunea de ”abonamente și opțiuni” din contul tău MyOrange (fie aplicație, fie desktop) vei regăsi abonamentele recomandate și compatibile cu actualul tău statut de abonat. Vei putea alege de acolo unul din abonamentele care convin, sau poți contacta Orange printr-una din alternativele de aici și să soliciți o ofertă în acest sens. 

Anamaria25
Începător

Multumesc frumos pt. raspuns. Am verificat. Oferta nu poate fi mai mica cu 50% din valoarea vechiului abonament?

 

Nu cred că vei obține o variantă mai bună, un eventual alt tip de abonament ai putea obține doar dacă ar fi să începi de la zero, ceea ce nu e tocmai ok dacă nu există disponibilitatea de a renunța la abonament.

Mulțumesc! Așa mă gândeam si eu... Noapte buna!

Succes în varianta de abonament pe care o vei alege. O noapte frumoasă.

delfinas
#StarMember

Anamaria, bun venit in Comunitate!!!

Dupa ce se incheie perioada contractuala, cere o oferta la fidelizare sau fa o simulare in magazinul online. Teoretic, ar trebui sa ai acces si la abonamente mai ieftine, nu stiu daca chiar poti sari de la 25 la 3 euro, dar poti incerca. Tu trebuie sa-ti alegi un abonament care sa-ti asigure nevoile si sa iei in calcul ca cele reduse la jumatate nu iti dau voie sa iei si un telefon.

  • Mulțumesc frumos pentru răspuns! Chiar intentionam să iau și un telefon nou în viitor. Ma voi duce la ei sa vorbesc personal despre posibilități.  Noapte buna!

Eu am abonament fără perioadă obligatorie  și nu îmi arată abonament mai mic decât cel actual. Poate doar după o discuție cu Orange după solicitarea unei oferte, dar aici deja e loterie.