anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prelungire abonament cu oferta family

Furduii
Junior

Buna seara ! Am un abonament de voce de 15 euro , primesc 2 euro reducere avand oferta family . Am posibilitatea sa prelungesc abonamentul de 15 euro si sa am 50% reducere conform ofertei actuale . Intrebarea mea este . Pe langa 50% reducere din abonamentul de 7,5 euro mai primesc si cei 2 euro reducere ?

1 Soluţie acceptată‚

Salut,
Am verificat daca cele doua reduceri sunt compatibile, pe acelasi numar, la prelungirea abonamentului Smart Plus 15. Din pacate, reducerea Family de 2 euro nu este compatibila cu beneficiul de 50% reducere/24 luni la prelungire. Speram ca aceste detalii sa fie utile.

Vizualizare soluţie în postul original

25 Răspunsuri 25

Anonim
Neaplicabil

Te așteptăm cu vesti bune.

Te rugam sa ne scrii cum sa rezolvat.

Anonim
Neaplicabil

Un agent Orange mi-a spus că se poate cumula reducerea de 2 euro cu reducerea abonamentului.

Însă online vad acest paragraf

Screenshot_2024-03-16-12-29-14-609_com.opera.browser-edit.jpg

 De aceea am unele dubii însă în Orange shop vei primi un răspuns sigur.

 De aceea am zis ca pe langa aceasta de 50% primesc si aceei 2 euro , doua reduceri . 

Ca altfel nu mai prelungesc abonamentul trec la prepay 

Screenshot_20240316_122701_Chrome.jpg

Anonim
Neaplicabil

Insa atenție sa nu pierzi reducerea de 2 euro pentru restul abonamentelor.

Păcat că ai prelungit abonamentul până în 2025 la acel preț.

Ideea este urmatoarea da prelungesc si al doilea abonament calculul ar fi urmatorul . Primu abonament cu reducerea aferenta 11 euro + 5,5 euro (daca as primii ambele reduceri ) daca nu 11 euro +7.5 abonamentele ,  daca trec cu al doilea nr la prepay ar ramane abonamentul de 13 euro + 5 euro prepay, aceasi suma daca as prelungi abonamentul si nu as primi acei 2 euro reducere . 

In concluzie mai bine raman la prepay

Anonim
Neaplicabil

Corect

De asemenea de la prepay te poți porta la un fun11 de 5,5 euro.

Însă eu cred că se va rezolva și îți vor reduce ambele abonamente prin prelungire.

Salut,
Am verificat daca cele doua reduceri sunt compatibile, pe acelasi numar, la prelungirea abonamentului Smart Plus 15. Din pacate, reducerea Family de 2 euro nu este compatibila cu beneficiul de 50% reducere/24 luni la prelungire. Speram ca aceste detalii sa fie utile.

Multumesc pt raspuns ! 

GreenArrow
Explorator

Observ că bonusul family de 100 gb numai exista 

Adrian_Calin94
Junior entuziast

Salut,

In momentul actual pentru a se configura family sunt urmatoarele conditii:

1. Fie să ai două abonamente de minim 6 euro și poți beneficia de reducerea de 2 euro pe ambele

2. Fie să ai un abonament de voce de minim 6 eu și servicii fixe(internet și televiziune, fie prin 4G si satelit, fie prin fibră optica) și poți primi reducere 2 euro pe numărul de voce

În ambele cazuri nu se va putea beneficia și de reducerea din family si cea de 50% este ori una ori alta.

În contextul pe care l-ai prezentat dacă faci prelungirea din online cu 50% reducere beneficiul de 2 euro din family nu va fi disponibil

Dacă mergi la un magazin Orange te poate ajuta cu reducerea 50% si family 2 euro dar reducerea de 50% va fi doar pentru primele 8 luni maxim.

Sper să fie de ajutor această informație 

Alex_ORO
Angajat Orange

Salut,

Incepand cu noua oferta family lansata zilele trecute, cei 2 euro reducere nu se mai cumuleaza cu reducerea de 50%, cum era inainte. 

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning