anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare numar la Orange Romania in loc de Orange Romania Communications

Andreiii1
Începător

Salut,

Vreau sa portez un numar de telefon la Orange Romania. Daca fac asta direct din contul myorange (magazin online -> abonamente fara telefon -> smart plus 15 -> portez numarul la orange) va fi contractul creat cu Orange Romania sau Orange Romania Communications?

 

Am incercat deja sa-l portez sunand la 021 9890 insa contractul a fost facut cu Orange Romania Communications si am fost nevoit sa-l anulez.

 

Multumesc!

 

 

 

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, @Andreiii1! Bun venit în Comunitate!

Dacă alegi să faci portarea direct din magazinul online (logat în contul tău My Orange), contractul va fi încheiat cu Orange România.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Andrei,

0219890 este intr-adevar pentru abonamente noi Orange Romania Communications. De ce nu se specifica lucrul asta pe site-ul Orange, nu stiu.

Cu toate ca nu recomand abonamentele in general, mai ales daca nu vrei si telefon, daca totusi vrei portare catre un abonament Orange Romania (nu OROC), ai aici o pagina dedicata care sper sa te ajute.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Salut, @Andreiii1! Bun venit în Comunitate!

Dacă alegi să faci portarea direct din magazinul online (logat în contul tău My Orange), contractul va fi încheiat cu Orange România.