anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pastrare numar de la abonament Digi la cartela PrePay Orange

Lunatyc
Începător
Prietena mea are abonament la Digi. Vreau sa ii iau cartela Orange PrePay si sa aibe nr. care il are acum la Digi. Este posibil fara a trece la abonament Orange?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Trebuie inchis (reziliat) abonamentul Digi cu mentiunea pastrarii numarului de telefon prin portarea acestuia in alta retea, in speta din abonament Digi in prepay Orange. Rezilierea abonamentului Digi si portarea numarului de telefon in Orange prepay nu te scuteste de plata datoriilor acumulate la Digi pana in momentul portarii.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Ascary
Campion certificat
Salut Lunatyc si bine ai venit pe comunitate.Nu,nu este posibil.

tomaciprian
Cunoscător
Ba da se poate. Se numeste portare si poti alege varianta de a porta in sistem PrePay. https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-in-reteaua-orange-163

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Bine ai venit în comunitate. Pentru a păstra numărul este nevoie să facă portarea de la abonament Digi la Orange PrePay. Aici ai mai multe detalii: https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-in-reteaua-orange-163

Ascary
Campion certificat
Tomaciprian,aceea este portare,ori initiatorul a intrebat daca poate sa ii ia un SIM Orange prepay cu acelasi numar pe care il are la Digi.

Vio73
#StarMember
Trebuie să se facă portare, evident. Altfel, nu se poate.

FaraUnID
Campion certificat
Trebuie inchis (reziliat) abonamentul Digi cu mentiunea pastrarii numarului de telefon prin portarea acestuia in alta retea, in speta din abonament Digi in prepay Orange. Rezilierea abonamentului Digi si portarea numarului de telefon in Orange prepay nu te scuteste de plata datoriilor acumulate la Digi pana in momentul portarii.

Jay
Campion certificat
E un pas înainte... Când am făcut prima portare, nu se putea decât de la prepay la prepay și de la abonament la abonament.. Numărul doar prin portare îl poți păstra..

Anonim
Neaplicabil
E logic că e portare. Și este posibilă. 🙂

teacher_
#StarMember
Până acum ceva vreme așa ceva nu era posibil, dar și-au dat seama că fiecare are de câștigat si de pe urma acestor tipuri de portari...