anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Păstrare număr la expirare abonament corporate

Neaplicabil
Am un abonament in reţea in contract corporate. La expirarea contractului pot să pastrez numarul si sa reinnoiesc contractul cu abonament în Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Poți reînnoi abonamentul tot pe corporate sau treci abonamentul pe persoana fizică, sau la prepay, depinde de preferințele tale.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember
Din câte știu eu, toate acele cartele se păstrează de către firmă. Daca firma respectiva este de acord să îți dea tie cartela se poate, dar cred că ai nevoie de o hârtie care să dovedească asta. Restul procedurii rămâne la fel.

Vio73
#StarMember
Teoretic, cred că se poate. Dar trebuie discutat cu ei.

Neaplicabil
Multumesc de raspuns, sim-ul o sa imi rămână,că am mai avut asa, la terminarea contractului l-au transformat automat in cartelă, nu l-am mai restituit.

teacher_
#StarMember
Ok, atunci poți să îl păstrezi ca prepay, și apoi să faci portare de pe prepay in abonament. Cred că va trebui sa faci minim o reîncărcare, daca nu îți cere nimeni cartela.

Ascary
Campion certificat
toate SIM-urile vechi rămân la clienți,ele nu se restituie precum cartelele de televiziune de exemplu. SIM-urile se dezactivează și oricum nu mai ai ce face cu ele. In caz că vrei să îți păstrezi numărul îl treci pe prepay sau viceversa. Numărul nu se poate rezerva.

Razvan
#StarMember
Poți reînnoi abonamentul tot pe corporate sau treci abonamentul pe persoana fizică, sau la prepay, depinde de preferințele tale.