anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

oferta prepay - trecere la abonament

RaduB_2
Junior entuziast

Doresc sa trec o cartela prepay la abonament, cu oferta curenta, iar mesajul este :

"În acest moment numărul ales nu este eligibil pentru tipul de tranzacție selectat."

Care sunt condițiile pentru cartela prepay pentru a putea prinde oferta curenta, sau mesajul sa fie un semn sa nu mă bag?

Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

De fapt "nu este eligibil" fiind în perioada de grație. Poți activa contul prin activarea unei opțiuni și atunci vei putea face abonamentul online.

Vizualizare soluţie în postul original

29 Răspunsuri 29

匿名
Junior entuziast

Dar poți fi sunat?

RaduB_2
Junior entuziast

Da, E folosit de 5 ani pentru o automatizare la o ușa - sun pe numărul de telefon și la anumite numere acționează un releu, înainte de a expira perioada de gratie o încarc.

匿名
Junior entuziast

Ok este in perioada de gratie nu e suspendat.

Nu va fi nici o problema.

Bafta!

De fapt "nu este eligibil" fiind în perioada de grație. Poți activa contul prin activarea unei opțiuni și atunci vei putea face abonamentul online.

Atunci cum explici că eu am trecut un prepay care era în grație pe abonament? 🙂

Prea puține detalii pentru un răspuns concret. 

RaduB_2
Junior entuziast

Sa incarc sau nu cartela? Are rost? sau mai degrabă sa ajung la un Orange shop.

RaduB_2
Junior entuziast

Am incarcat cartela și am reușit sa trec mai departe.

匿名
Junior entuziast

Super este bine că a mers.

Te rog sa atribui rezolvarea problemei (soluția) către @FLo1 

Excelent @RaduB_2   Dacă ai încărcat cu credit, acesta se va regăsi ca reducere la viitoare facturi de abonament. Detalii aici

Să te bucuri de noul plan tarifar și te așteptăm în Comunitate și cu alte întrebări, păreri, soluții. Numai bine. 

Gabriel_12
Junior entuziast

Salut ! Dacă nu aveți deja un abonament existent de minim 6 luni sau cartela să aibă minim 6 luni ,  nu-l puteți trece la abonamentul redus 50% ci doar la prețul standard. 

IMG_5733.jpeg

RaduB_2
Junior entuziast

Acuma ca am trimis datele, .... nu știu de ce-mi trimit alta cartela prin curier pe care să-mi activeze serviciile, dar e ok.

Așa e la orice activare nouă de abonament, pentru a se asigura Orange că vei avea acces deplin la serviciile oferite, inclusiv 5G.

RaduB_2
Junior entuziast

In acest caz e ok