anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Numărul meu orange este blocat în rețeaua Telekom

alinasoaita
Începător

Bună.

am o problemă cu nr meu de abonament Orange. Nu mă poate suna nimeni din rețeaua Telekom.
Este a nu știu câtă oara anul asta și problema este următoarea: sunt sunată din rețeaua Telekom și automat intra ton de "ocupat", nu se duce nici in mesagerie. Nu primesc sms ca am pierdut vreun apel de la nr de Telekom. Daca sun pe numarul ce nu m-a putut contacta, conexiunea se face instant, putem vorbi sau pot trimite mesaje. Lucrul asta s-a intamplat cu multe persoane diferite ce doreau sa ma sune. Ultima data am pus cartela in alt telefon, se intampla acelasi lucru, deci nu este din cauza telefonului.

Problema asta o am de cativa ani, dar acum deja ma deranjeaza la maxim. Sunt sunată de curieri și îmi returnează coletele ca nu mă pot suna.

Mai nou mi-am depus cv-uri și nu poate să mă sune.

Deja este frustrant.

Oare unde este problema?

Mulțumesc mult!

26 Răspunsuri 26

delfinas
#StarMember

Alina, bun venit in Comunitate!!!

De cand ai aceasta problema? E un fost numar Telekom?

E nr de orange

Nr inițial de Orange, portat la Telekom, apoi portat în Orange un de sunt și în momentul de fata

Ei, acolo e buba, ceva de pe contul tau a ramas "atarnat" la Telekom, care blocheaza apelurile din reteaua lor.

Eu zic sa suni la Telekom, sa discuti cu ei sa te "elibereze" total.

Mulțumesc mult. O să încerc și varianta aceasta.

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

@alinasoaita: Cât de ok este semnalul în zona de referință? Peste tot se întâmplă astfel sau e doar acasă, unde beneficiezi de apel wifi? Dacă se întâmplă peste tot în localitate, atunci e o problemă de cont. Altfel de rețea, iar aici pe termen scurt nu ai ce face.

Este o problemă veche. Peste tot nu îmi merge. Indiferent ca am sau nu activat wi-fi, nu pot fi sunată din telekom

Salut,

Ai un topic similar aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/rezolvat-nu-pot-fi-sunat-din-reteaua-telekom/m-p/... 

Va trebui sa contactezi serviciul clienți Orange.

Am văzut postarea aceea. Nu înțeleg cum au rezolvat, dar o să mai sun la orange

multumesc.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Este un număr portat din altă rețea? Ai incercat să lași o sesizare, mai ales dacă spui că e veche problema? 

Am avut nr de Orange, apoi prin 2015 l-am portat la Telekom și nu era perioada cu nelimitat așa mult.

am decis să mă portez iar la Orange pt ca toată familia era pe Orange.

de atunci este problema.

am sunat la ambele firme dar nu știa nimeni cum să mă ajute.

Nu trebuie sunat, ci lăsată o sesizare din secțiunea Contact (mai jos în pagină, unde scrie Trimite-ne un mesaj):

https://www.orange.ro/contact/

Le explici detaliat, cum ai făcut și ei, cum stă problema și sper să reușești.

Succes!

Mulțumesc, le voi scrie și prin acest mod

Acelasi SIM in alt telefon, are acelasi rezultat?

Daca nu, problema e la telefonul tau. Verifica sa nu fie cumva blocat numarul, din telefon. Mie asa imi da impresia din ceea ce descrii.

Daca rezultatul e acelasi, atunci da, poate fi o problema specifica numarului tau de telefon/contului Orange. Si trebuie facuta o solicitare catre Orange, pentru investigatii suplimentare.

Client Orange

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

FLo1_0-1719907291275.png e de la cont.