anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ma tot suna diverse persoane sa imi spuna ca au avut apel de la mine

AlinaSterescu
Începător

Salut, mai primeste careva apeluri de la diverse numere din diferite colturi ale tarii?

De ceva timp, ma tot suna diverse persoane sa imi spuna ca au avut apel de la mine, desi eu nu am facut asta si neavand apelurile redirectionate.

Chiar astazi ma suna o doamna din Gorj, eu fiind din Bucuresti, sa imi spuna ca avea apel de la mine, si stia si ea de problema, nu era prima data cand patea asta.

A mai patit cineva asa ceva? Cum se poate rezolva?

O doamna de la orange a zis ca nu are ce sa faca si ca sa imi schimb numarul...pai dar, ea si l-ar schimba dupa 14 ani de zile?

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

@AlinaSterescu: Bun găsit în Comunitate. Problema s-ar pune ”de câte ori același număr te apelează pe motiv că l-ai fi apelat”? Pentru că DA, datorită posibilității de apelare VoIP, se poate apela cu un număr aleator (”random”) chiar dacă acel număr nu are de-a face cu tine și nu îți afectează contul cu nimic. 

Deci dacă nu se întâmplă să fi sesizată DES de pe același număr, atunci e OK. 

Multumesc, dar oare nu se poate face nimic in privinta asta?

Intr-o zi m-au sunat si 3 numere si devine putin deranjat 😞

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

Din păcate nu de către Orange. Pentru că nu se pot bloca numerele de la a putea apela. Însă poți bloca de pe telefonul tău numerele respective (mai ales că nu-ți sunt cunoscute) și altădată acele numere nu te vor mai apela, pentru că la apelare acelea vor primi ton de număr blocat.

Pentru a bloca un număr accesezi numărul respectiv și ai la opțiuni posibilitatea de editare/ blocare / apelare etc.

Anca07
#StarMember

Buna Alina,

Regasesti AICI un topic care iti explica pas cu pas cum sa blochezi numerele necunoscute sau cu ID privat, care te apeleaza, daca doresti acest lucru.

Cat despre apeluri de la diverse persoane, unele pot fi si scam, asa ca ai grija ce spui si cui spui😁

O zi faina!🌞

Vio73
#StarMember

Salutare!

Posibil să fie de la anumite aplicații cărora le-ai dat permisiuni diverse. Au mai fost persoane care au spus același lucru. Asta nu tine de rețea sau operator, ci de telefon și permisiunile date la diverse aplicații, cum spuneam. Sigur, e doar o părere!

Trebuie să te mai uiți pe la permisiuni și să mai dezactivezi din ele!

Baftă!