anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

nu pot schimba abonamentul

Gentziana
Începător

Buna seara, 

Contractul de voce a expirat....Tot incerc de circa o luna sa schimb abonamentul Smart 25 cu unul mai mic din oferta BlackFriday, Am incercat toate variantele de contactare: chat Djingo, apeluri la 300 si vizite in magazine. Nimeni nu este capabil sa dea un raspuns la cererea mea. Imi spun sa incerc si celelate variante..... Pot lua un abonament egal sau mai mare chiar daca nu mai am perioada contractuala. Nu am incercat trecerea la cartela sau rezilierea. Exista o alta modalitate de a schimba cu un abonament inferior?

 

 

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Cred că răspunsul sta in următorul paragraf: "Se aplică criteriile de eligibilitate și este posibil ca unii clienți să nu fie eligibili pentru a beneficia de
această ofertă dacă, dar fără a se limita la acestea, nu se află în perioada de reînnoire a contractului sau
oferta lor actuală este mai scumpă decât oferta promoțională. "

Daca aveai un abonament egal sau mai mic decât cel de 15 euro, erai eligibilă. Având unul mai scump de 15 euro, nu te incadrezi in aceasta ofertă.

Cred că doar dacă îți faci abonament nou, poți prinde aceasta ofertă. Cel mult, pe actualul abonament poți să-l reduci la unul mai ieftin, fiind în afara perioadei contractuale, dar la prețul standard, nu redus, de ex Smart Plus 15 la 15 euro, nu la 7.5 euro.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

delfinas
#StarMember

Gentziana, bun venit in Comunitate!!!

Daca esti inca in perioada contractuala, nu poti trece la un abonament mai mic.

Spui că ai ieșit din perioada contractuală, deci ar trebui să poți accesa și un abonament mai ieftin, chiar și online. Cel mai simplu mod de a afla daca esti eligibila pt a trece la un plan tarifar mai mic e sa incerci  o simulare in magazinul online.

Să ne ții la curent și să ne spui dacă și cum s-a rezolvat!

 

Gentziana
Începător

Oferta Black Friday este numai online. Evident ca am incercat, raspunsul primit pentru ex. Smart 15 redus 50%....nu sunteti eligibil....Daca vreau Smart 22, 25, 30 sunt foarte eligibila....

 

Da.... Pentru ca reducerea de 50% a Smart 15 e disponibila doar clientilor care activeaza un abonament nou, cu un nou numar de telefon. Incearca sa suni la departamentul oferte: 0219890

Blue12, este o ofertă valabilă și pt cei care își prelungesc abonamentul: "Oferta de 50% discount se aplică abonamentului fara telefon Smart Plus 15 pentru achiziția sau
prelungirea unui contract pentru 24 de luni, exclusiv online, si se aplică clienților cu vechime de peste 18
luni în rețea. De asemenea, clientii eligibili beneficiaza si de 6 luni de abonament Netflix gratuite la achizitionarea abonamentului Smart Plus 15 (Vezi Termene și conditii Netlflix) ."
DETALII: "Termeni și condiții"

delfinas
#StarMember

Gentziana, vezi că de azi a început: "Campania „XMAS: Abonament fără telefon la preț special” se desfășoară în perioada 24 noiembrie-31
decembrie 2022, ora 23:59, exclusiv pe orange.ro și poate fi prelungită."

Din nou, abonamentul Orange Smart Plus 15 este la ofertă 50% exclusiv online, așa că mai încearcă o dată să îți modifici abonamentul.

Gentziana
Începător
 

Gentziana
Începător

Zilnic incerc....

Pai probabil nu sunteti eligibil/a

Va atasez termenele si conditiile, sa le cititi

delfinas
#StarMember

Cred că răspunsul sta in următorul paragraf: "Se aplică criteriile de eligibilitate și este posibil ca unii clienți să nu fie eligibili pentru a beneficia de
această ofertă dacă, dar fără a se limita la acestea, nu se află în perioada de reînnoire a contractului sau
oferta lor actuală este mai scumpă decât oferta promoțională. "

Daca aveai un abonament egal sau mai mic decât cel de 15 euro, erai eligibilă. Având unul mai scump de 15 euro, nu te incadrezi in aceasta ofertă.

Cred că doar dacă îți faci abonament nou, poți prinde aceasta ofertă. Cel mult, pe actualul abonament poți să-l reduci la unul mai ieftin, fiind în afara perioadei contractuale, dar la prețul standard, nu redus, de ex Smart Plus 15 la 15 euro, nu la 7.5 euro.

GeorgeBecali
Începător

sunt de acord!