anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu am primit sms cu incetarea serviului mobil

Gabitzu18
Junior entuziast

Bună ziua am cerut rezilierea contractului orange am primit răspuns ca începând cu 24 noiembrie se încheie când se emite ultima factura. Normal nu trebuia sa primesc 6 euro credit și un sms ca să încheiat contractul?

1 Soluţie acceptată‚

magister
Junior entuziast

Salut,

Normal nu trebuia sa primesc 6 euro credit și un sms ca să încheiat contractul? - factura pe care urmeaza sa o primesti este o reincarcare de 5 euro + TVA care se proceseaza automat. Ultima factura cuprinde costurile suplimentare (daca exista) din luna precedenta si aceasta reincarcare prepay care este automata. Practic, asta este finalul contractului.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

magister
Junior entuziast

Salut,

Normal nu trebuia sa primesc 6 euro credit și un sms ca să încheiat contractul? - factura pe care urmeaza sa o primesti este o reincarcare de 5 euro + TVA care se proceseaza automat. Ultima factura cuprinde costurile suplimentare (daca exista) din luna precedenta si aceasta reincarcare prepay care este automata. Practic, asta este finalul contractului.

Dar mi sau dau resursele pentru luna noiembrie le voi plăti și pe astea pt 2 zile plus 5 euro echivalentul unei reîncărcări?

Salut,

Data de inchidere si emiterea facturii sunt 2 zile diferite. Ex: daca ti s-a spus ca pe 24 primesti factura, cel mai probabil pe 22 a fost deja trecut pe prepay, pe 23 s-a emis factura si pe 24 ai primit mesaj cu notificare. Nu platesti pt cele 2 zile. In cazul de fata, acea optiune prepay facuta automat de companie are valabilitate 22 noiembrie - 21 decembrie (din cate tin minte, chiar daca e optiunea de 5 euro ai valabilitate 30 zile fiindca obtii varianta de 6 euro de la prepay dar la 5 euro). Asta e valabil doar o data. Dupa, daca faci reincarcare cu 5 euro o sa ai doar 28 zile valabilitate.

Gabitzu18
Junior entuziast

Bună mulțumesc sa rezolvat sa facut migrarea azi pe prepay sau sters resursele ce le primisem pe abonamentul avut si am primit opțiunea echivalent a unei reîncărcări de 6 euro cu bonus la reîncărcare de 60 gb net și minutele cuprinse. Sper ca am luat decizia bună sa trec înapoi la prepay. Mulțumesc încă o data.