anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare abonament pe 6 luni

ROBERT2001
Junior

Anu trecut în luna noiembrie am fost la un orange în Iași sa modific abonamentul pentru ca proprietarul numărului era plecat din tara și a fost nevoie de mai mult net, iar cel de la Orange-ul respectiv mi-a zis ca după 6 luni poți revenii la contractul vechi, ca face o modificare de abonament pe 6 luni. Dar se pare ca nu s-a întâmplat asa, ce pot face în această situație. 

 

12 Răspunsuri 12

Solina7
Explorator

Saluti,

In primul rand cum ai putut modifica abonamentul unei alte persoane?

Ai incercat sa te întorci în Orange shop pentru a discuta cu consultantul?

Primul pas ar fi deplasari tu in acel Orange shop unde sau facut agiustarile.

Niciuni contracti nu expira ele se prelungește automat.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu ai anexă la contract sau altceva? Verifică în My orange perioada contractuală, eventual și contractul.

Perioada contractuală o poți afla din link-ul următor:

https://www.orange.ro/help/cum-aflu-perioada-contractual-a-abonamentului-meu-5788

Iar actul adițional la contract:

https://comunitate.orange.ro/t5/abonament/cum-pot-vedea-istoricul-contractelor-mele-cu-orange/td-p/6...

Nu știu ce ai făcut, dar trebuia să ceri ceva, o dovadă.

Poți merge în acel magazin și discuta cu acel/ acea consultant/ă și vezi ce spune. 

Sper să reușești!

Baftă! 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@ROBERT2001: Bun venit în Comunitatea Orange. Dacă nu s-au făcut modificări pe abonamentul respectiv este pentru că ele trebuie solicitate de către titularul abonamentului,  nu de către eventualul utilizator. Dacă ai acces la datele contractuale atunci poți verifica când expiră o eventuală perioadă minimă contractuală și să soliciți titularului numărului să modifice contractul (chiar și online) în sensul dorit de tine. Metode de contact se regăsesc pe https://www.orange.ro/contact/

Până atunci, încearcă Pinãta Party: realizând unele task-uri de acolo poți obține ușor puncte pentru o opțiune cu net nelimitat. 

Succes.

Anonim
Neaplicabil

Ce să facă cu net nelimitat in afara?

Are o limită rezonabila în roaming.

Solina7
Explorator

Importanți este cum sa modificat abonament inițial.

Numai titularul il putea modifica.

Suna a ilegalitate daca nu avea procure ceva.

DanielaH
Moderator

Robert, te așteptăm să revii cu mai multe detalii. Tu ești titularul abonamentului pe care îl folosește o altă persoană? Ai verificat contractul/ actul adițional pe care l-ai semnat în luna noiembrie?

ROBERT2001
Junior

Am greșit formularea, eu sunt titularul iar tata folosește numărul, a plecat in franta și nu avea destul internet în roaming, și am fost nevoit sa ma duc la un orange sa vorbesc și un domn de acolo mi-a spus ca pot modifica abonamentul pe 6 luni, asta s-a întâmplat în noiembrie, au trecut acele 6 luni și când am fost sa întreb de ce nu s-a modificat și cică nu se mai poate.

 

 

Anonim
Neaplicabil

Pe ce perioada a fost modificat contractul.

Poți verifica in My Orange perioada contractuala.

În aplicație scrie doar perioada contractulala 06,11,2023 -06.11.2025 

 

Anonim
Neaplicabil

Înseamnă că contractul a fost realizat pe o perioadă de 24 luni.

Din păcate va trebui dus la capăt, în caz contrar pot exista penalități daca ai beneficiat de reduceri la abonament.

Când ai realizat prelungirea abonamentului nu ai primit și documentele aferente.

Nu am primit nimic, nici o hartie 

 

Anonim
Neaplicabil

Ai fost într-un Orange shop unde ai cerut modificarea contractului și consultantul nu ți-a dat nici un document (in format fizic și/sau electronic).

Am înțeles bine?