anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In cat timp se face o portare de numar?

Crs97
Începător

Buna ziua! In cat timp se face portarea e numarul 0767******? Deja sunt multe zile..

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Crs97 : Bun venit în Comunitate. În general (indiferent de operator) durata unei portări poate dura cel puțin 3 zile dar nu mai mult de 25 de zile. Pentru detalii mai multe, studiază aceste ”10 lucruri de știut despre portabilitate” din acest ghid. Te așteptăm cu actualizări ale topicului privind situația ta. Numai bine.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Crs, bun venit in Comunitate!!!

In primul rand, e bina sa nu postezi aici date personale, numarul tau de telefon, pt ca e o comunitate a clientilor Orange, un loc public.

Doi, probabil ca a durat portarea mai mult pt ca au fost multe zile libere in perioada asta.

FLo1
#StarMember

@Crs97 : Bun venit în Comunitate. În general (indiferent de operator) durata unei portări poate dura cel puțin 3 zile dar nu mai mult de 25 de zile. Pentru detalii mai multe, studiază aceste ”10 lucruri de știut despre portabilitate” din acest ghid. Te așteptăm cu actualizări ale topicului privind situația ta. Numai bine.

Pololică
#StarMember

Salut!

Zilele de referinta, in cazul portarilor, sunt lucratoare, deci, daca ai facut portarea saptamana trecut, cel mai probabil zilele astea ar trebui sa se realizeze.

Ca sa ai o baza de calcul al zilelor libere: vineri, sambata, duminica si luni au fost libere (din start 4 zile). Daca ai facut cerere de portare de marti incoace, asteapta-te sa se finalizeze maine.

Totusi, un SMS de informare privind ziua portarii ai primit?

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate, ar fi trebuit să se întâmple probabil, dar fiind atâtea sărbători în ultima vreme, este oarecum explicabil.

 

Blue12
Senior

Sa-ti spun cum s-a intamplat la mine:

Cerere depusa in 20 martie 2023. Aceasta se anuleaza din varii motive, lor le apare ca eu am solicitat anularea, lucru pe care nu l-am facut.

A doua cerere e depusa pe 5 aprilie 2023. Data portarii este programata ca fiind in afara intervalului, deci se reprogrameaza pe 25.04.2023

Azi, 20.04.2023 primesc mesaj ca cererea e programata pe 10.04.2023 (!), deci cu o saptamana in urma, dupa care mi se taie semnalul si numarul se muta pe noul sim Orange.

Ca o recapitulare, portarea e programata pe 25, se reprogrameaza pe 10 si are loc in 20.