anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In cat timp poate fi reziliat un contract semnat deja in shop?

Munty
Junior
Tatal meu a facut azi o reinoire de contract iar cei din shop i-au mai adaugat tv internet etc..tatal meu nu prea e atat de smart suferind si de un avc..a semnat incantat oferta..intrebarea mea in cat timp ar putea renunta la acest pachet?in afara de termenul de doi ani
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Un contract încheiat în shop poate fi reziliat în termen de 24 de ore tot în shop, dacă a fost semnat azi. Dacă trece mai mult, se complică lucrurile și trebuie să depui cerere cu 30 de zile înainte de închiderea abonamentului, la abonamentele încheiate în magazin. În caz de încheiere online sau prin telefon îl poți rezilia în termen de14 zile. Mai multe detalii aici https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

Miha_Z
#StarMember
Bravo @Munty. Ma bucur ca ai reusit sa rezolvi problema cu abonamentul tatalui.

DanielaH
Moderator
@Munty, te-au ajutat răspunsurile primite? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informații despre cum se poate rezilia un contract semnat în shop. Mulțumim!

Eugen3
Începător

 Care este temeiul legal în care se poate anula în termen de 24h contactul de telefonie mobilă în shop? Mulțumesc!

Alexstefanescu
Începător

o vrajeala totala. eu am facut o modificare de contract pentru ca cei de la orange au furat internetul in roamnig. am facut sesizare scrisa si nimic si am primit alte resurse fata de cele scrise si spuse de ei. acum astept raspuns de la avocatul meu o modalitate de a ma porta pentru ca imi cer taxe de reziliere