anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cât durează până mi se reia internetul și televiziunea dacă am plătit din aplicație?

BotaAndrei
Junior

Salut, oare dacă am plătit din aplicație factura pentru orange fix cât durează până mi se reia iar internetul și televiziunea? ..deși am achitat factura încă aștept..

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Dacă ai plătit din My Orange, ar trebui relativ repede. Dar dacă ți s-au suspendat serviciile pentru neplată, probabil că va mai dura câteva ore în plus. Depinde cum se vor procesa plățile la ei. Oricum, nu poate dura prea mult.

Atenție mai mare pe viitor, să nu mai ajungi în situația respectivă!

Baftă!

Problema e că n-am ajuns la data scadentă și l-au închis dintr-o dată ceea ce dubios 

arsradu
#StarMember

Salut,

Recomandare pe viitor ca sa eviti situatia asta: incearca sa eviti sa platesti fix in ziua scadentei sau, si mai rau, dupa scadenta. Plateste intotdeauna cat mai aproape de data emiterii facturii. In felul asta are timp sa se proceseze plata. Considera scadenta un "ultimatum", nu un target de atins. 🙂

Client Orange

Înțeleg însă n-am ajuns la data scadentă și l-au închis 

Sa nu fi ramas o factura neachitata de lunile trecute. Ar fi singura varianta (din ce pot sa ma gandesc eu) in care ar putea sa-ti inchida serviciile mai devreme.

Client Orange

Andrei, ne poți oferi codul de abonat să verificăm și noi cu colegii ce s-a întâmplat?

MCostel
Explorator

Daca ai plătit poți contacta serviciul clienți prin chat și atașa și dovezile platii daca este necesar.

DanielaH
Moderator

@BotaAndrei, s-au reconectat serviciile?