anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Factură de plată ...

DannyB
Vizitator

Oare este normal să primesc factură de plată după 1 săptămână de abonament și mai mare decât mi s-a spus la început (abonamentul SMART  5,5 € =27 de lei /lună )...

6 Răspunsuri 6

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Poți detalia puțin? Dacă ai făcut contract într-o zi și data facturii este la o alta data, este normal să plătești ce nu e facturat plus următoarea perioada de abonament 

Ok..Am înțeles...Nu am mai avut abonament până acum niciodată și de aceea mi-am pus întrebarea : de ce m-au facturat la 1 săptămână ,nu mi se părea normal ,dar acum m-a lămurit unul din colegii de pe comunitate și tu ...Vă mulțumesc mult pentru lămuriri si o seară frumoasă să aveți !

FLo1
#StarMember

@DannyB: Bun venit în Comunitate. Da, este normal, pentru că abonamentul este plătit în avans, deci pe prima factură vei putea observa două perioade de abonament facturate: o primă perioadă de o săptămână (conform celor menționate de tine - reprezentând prorata), respectiv o perioadă aferentă unei luni întregi, așa cum va apărea pe facturile următoare. 

Aceasta este doar la prima factură, restul facturilor lunare fiind facturate așa cum ți s-a explicat la valoarea respectivă.

Ok..Mulțumesc frumos pentru lămurire,nu am știut acest lucru de aceea am și postat neregula care am bănuit-o ..Nu am mai avut abonament niciodată...Mulțumesc pentru răspuns...

Cu plăcere. Regăsești detalii <oficiale> în acest sens aici.

FLo1_0-1729194355931.png

Te așteptăm în Comunitatea Orange și cu alte întrebări, idei sau soluții cu și despre tehnologie. Numai bine.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Prima factură reprezintă o frântură dintr-o lună (până la data de facturare) plus toată luna următoare și de aceea este mai mare, în funcție de data facturării alese. Deci ai o lună plus prorata, adică mai mult de o lună de plată și de aceea este așa. De luna următoare, se reglează și îți vin costurile stabilite.

Ai detalii în acest sens aici .

Baftă!