anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă iau telefon nou la 18 luni cu cate luni se prelungeste abonamentul?

gpstan
Junior

Dacă iau telefon nou la 18 luni , abonamentul se prelungește cu 24 luni sau se adaugă încă 6 luni ale vechiului contract?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salut! 

Cu 24 de luni. Eu am făcut de multe ori așa, mai ales când am prins o ofertă bună la telefon, doar că de fiecare dată a trebuit să măresc abonamentul cu minim un 1 euro, că altfel nu mei era telefonul redus și nu mai erau deloc avantaje.

Deci merită doar dacă obții reduceri mari la telefon !

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Se prelungeste cu 24 de luni.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@gpstan: Salut.  Exact cum scriai, "reînnoire". Deci cele 24 de luni reîncep de la zero, nicidecum de la 18.

Problemă nu era că ar începe abonamentul nou de la 18 ci de la 24 plus 6 luni rămase din vechiul contract , apreciez răspunsul prompt .

DA, de altfel așa a fost din totdeauna. Adică faptul că ai reînnoi un contract nu te scutește de zilele rămase ca perioadă obligatorie din vechiul contract. Adică nu adaugi 6 la 18 ci adaugi 24 după cele 6 😉

Numai bine și te așteptăm și cu alte contribuții. 

Mulțumesc! 

Mă bucur că ți-am fost de ajutor! 

Pololică
#StarMember

Salut: reînnoirea începe cu ziua achiziției și devine noul punct zero al prelungirii. Vechimea se păstrează, dar noua perioada contractuală începe de la 0 cu a o abonamentul existent sau cel nou ales  o dată cu telefonul. 

Vio73
#StarMember

Salut! 

Cu 24 de luni. Eu am făcut de multe ori așa, mai ales când am prins o ofertă bună la telefon, doar că de fiecare dată a trebuit să măresc abonamentul cu minim un 1 euro, că altfel nu mei era telefonul redus și nu mai erau deloc avantaje.

Deci merită doar dacă obții reduceri mari la telefon !

Baftă!