anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă am trecut la un abonament 5G trebuie să schimb cartela SIM?

Neil
Începător

Salut. Am și eu o întrebare: dacă am trecut la un abonament 5G (de la 4G) trebuie să schimb cartela SIM?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Neil: NU. Doar o simplă activare a profilului 5G contactând serviciul clienți. Însă SIMul rămâne același, neschimbat. Un topic similar regăsești aici. Succes. Revino pe topic să ne anunți dacă ai reușit activarea.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

@Neil: NU. Doar o simplă activare a profilului 5G contactând serviciul clienți. Însă SIMul rămâne același, neschimbat. Un topic similar regăsești aici. Succes. Revino pe topic să ne anunți dacă ai reușit activarea.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Salutare! Nu trebuie SIM schimbat,  dar trebuie să ai și:
- acoperire 5g în zona ta;
- telefon compatibil 5g și sunt puține modele care suportă acum o astfel de rețea;
- abonament cu acces la 5g.
Succes!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Neil, esti abonat Orange Romania sau Orange Romania Communications?

Din câte am auzit, Orange România Communications este o companie de telefonie fixa subsidiară Orange România(fosta Telekom), deci cum puteam să am abonament 5G la o rețea de telefonie fixă?

@Neil Orange Romania Communications ofera si servicii mobile folosind infrastructura mobila Orange Romania.

Regasesti aici oferta lor comerciala pentru abonamente mobile: https://www.orange.ro/docs/termeni-si-conditii/orc/pdf/2023-02/Oferta-comerciala-Orange-Romania-Comm...

Intrebasem pentru ca astazi am gasit o informatie interesanta cum ca ar fi nevoie de o cartela 5G dedicata pentru a folosi serviciul oferit de Orange Romania Communications. Mi s-a comunicat intre timp ca aceasta informatie e falsa desi e trecuta in Termeni si conditii.