anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cu cât timp înainte de terminarea perioadei minime contractuale se poate renegocia o nouă ofertă?

tomaciprian
Cunoscător
Cu cât timp înainte de terminarea perioadei minime contractuale se poate renegocia o nouă ofertă? Înainte cu 3 sau 6 luni?
Exemplu: perioada mea minimă contractuală se termină în data de 20.09.2020, pot solicita o renegociere pentru un abonament în luna iunie? Sau se poate și în luna aprilie, 2020 bineînțeles.
Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile primite!
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Cu 3 luni înainte de perioada minimă contractuală, cu rezultate cele mai bune în ultima lună, asta dacă vrei sa obții puncte thank you ca să îți poți achiziționa un terminal nou.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

teacher_
#StarMember
Salut! Eu am modificat cu 6 luni înainte. Poți să suni la Nr. 300 și vezi la care perioada te incadrezi. Acest subiect a mai fost discutat aici...https://comunitate.orange.ro/questions/2024480-schimb-optiunea-abonament Sunt câteva răspunsuri care te pot ajuta!

Razvan
#StarMember
Cu 3 luni înainte de perioada minimă contractuală, cu rezultate cele mai bune în ultima lună, asta dacă vrei sa obții puncte thank you ca să îți poți achiziționa un terminal nou.

teacher_
#StarMember
Daca vrei sa ai abonanent egal sau mai mare ca valoare, poți să faci asta in ultimele 6 luni. Daca vrei sa ai abonament cu o valoare mai mica, poți să îl modifici in ultimele 3 luni de contract. De asta era nelămurirea cu 3/6 luni.

Razvan
#StarMember
Nu se mai negociază cu 6 luni înainte, de când s-a renunțat la maxim 30 de luni. Trecerea la o valoare mai mare a abonamentului se poate face oricând in perioada contractuală.

Ascary
Campion certificat
Orange chiar e încântat ca abonatul sa ceară un abonament mai mare și de asta clientul este invitat să facă asta oricând :))

Neaplicabil
Că sa rămână exact la fel ce trebuie făcut? In contract spun că se prelungește tacit Așa e ? Rămân neschimbate clauzele contractuale și drepturile actuale ?

Vio73
#StarMember
Trecerea la un abonament mai mare se poate face oricând, iar la mai mic, doar în ultimele 3 luni sau după expirarea perioadei contractuale (pentru cea mai mai avantajoasă ofertă). Succes!

Ascary
Campion certificat
Exact Noah,la prelungirea tacita nu se modifică nimic din opțiunile abonamentului cât și clauzele contractuale.

teacher_
#StarMember
La prelungirea tacită se modifică doar daca ai avut bonusuri pe perioada contractuală (de ex 2 ani perioada contractuală cu 30 GB+30GB cadou, iar după acei 2 ani cei 30 GB cadou se vor pierde daca nu închei alt contract, și vei rămâne doar cu 30 GB)

Neaplicabil
Eu am start me 8 cu 8 + 30 . Adică cei 30 ii voi pierde ?

Vio73
#StarMember
Nu, pentru că există încă această ofertă. Dar dacă vrei tot ceva de 8 euro, sunt oferte chiar mai bune. Succes!