anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce viteză maximă ați prins la internetul mobil?

Vio73
#StarMember
O descriere a vitezelor prinse prin zonele în care vă desfășurați activitatea. Eu, de exemplu cel mai mult am prin 358 Mbps, în Pitești, aproape de casă, cu telefonul Huawei P 30 Pro. Cu Samsung Galaxy S8, telefonul meu uzual, am prins maxim 346 Mbps , tot în zon a respectivă.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Am prins 354 Mbs cu Huawei P20 pro, 4G+, 2CA (Carrier agregation), București.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Razvan
#StarMember
Am prins 354 Mbs cu Huawei P20 pro, 4G+, 2CA (Carrier agregation), București.

Ascary
Campion certificat
Am prins 175Mbs cu Note9. Este drept că nu prea alerg după teste de viteza dar sunt colegi care prind constant 300-350 Mbs și care ne țin la curent cu îmbunătățirea vitezei rețelei Orange care ,oricât de cârcotași am fi,este numărul 1 pe acest segment.

Razvan
#StarMember
Ca sa confirm ce spune ascary, în unele zone internetul de la Orange decolează.

Ascary
Campion certificat
Ai dreptate,in unele zone internetul mobil de la Orange pur și simplu zboară.

Razvan
#StarMember
Orange Shop Victoriei

Ascary
Campion certificat
Ce sa mai spunem,Orange Rulles !

eda2k
Cunoscător
Salut, Totuși să facem o mică precizare - magazinele Orange au amplificatoare de semnal 4G+. De fapt, cred că toți operatorii au în shop-urile lor amplificatoare de semnal. Ce mă interesează pe mine, ca utilizator „normal” (un fb, navigare pe net, e-mail, 3-4 documente de 3-4 MB), este viteza day-by-day ... Și mai important, să nu pice rețeaua când ai nevoie de un document sau aștepți un e-mail important ... Test în Orange Shop - 250 MB download/ 100 MB upload. Test la 30 de m de Orange Shop - 34 MB download/ 7 MB upload...

Ascary
Campion certificat
Avem un tester pasionat,Vio73. El testează peste tot in Pitești și cam peste tot are viteze uimitoare.

Razvan
#StarMember
In shop am prins cel mai mult, urmat de soseaua Pandurilor, Fabrica de Chibrituri, Piata Unirii, Sibiu (indoor), Tulcea iar am prins viteze bune.

Ascary
Campion certificat
Bineînțeles are și un telefon foarte bun pe partea radio. 🙂