anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat costa schimbarea numarului orange

imprevizibilul
Începător
 
1 Soluţie acceptată‚

Salut!

Atunci cand doresti schimbarea numarului de telefon poti sa aleagi un numar de tip Ordinary, Personalizat sau Gold.

 

Numarul Ordinary este un numar alocat aleatoriu, fara o caracteristica specifica.

Numarul Personalizat cuprinde numere ce urmeaza o combinatie specifica de cifre, solicitata de catre tine.

Numarul Gold este format fie dintr-o secventa de 2 sau 3 cifre care se repeta, fie dintr-o secventa de numere ce pot fi usor de retinut (ex: 07xx 20 30 40, 07xx 123 123, 07xx 505 506, 07xx 680 068 etc).

 

Taxele in functie de fiecare tip de numar sunt urmatoarele:

1. Schimbare cu numar Ordinary: 10 euro, TVA inclus, inregistrat pe urmatoare factura de servicii.

2. Schimbare cu numar Gold: 20 euro, TVA inclus, la urmatoare factura de servicii si taxa schimbare numar in valoare de  10 euro.

4. Schimbare cu numar Personalizat: 10 euro, TVA inclus.

 

In cazul in care esti utilizator Prepay nu poti schimba numarul. Daca doresti alt numar, e necesar sa achizitionezi o noua cartela.

Este important ca numarul ales de catre tine sa nu fie deja folosit.

 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@imprevizibilul: Bun venit în Comunitate. Înainte era la 10euro și posibil să nu se fi schimbat. Însă ideea este să fie disponibil noul număr pe care dorești să ți se aloce abonamentului. Pentru aceasta cel mai bine mergi într-un Orange Shop și vei putea afla atât disponibilitatea numărului cât și detalii despre costul acestei schimbări. Succes. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Anul trecut a fost 10 euro, am făcut chiar eu o astfel de schimbare. Ți se dă posibilitatea să alegi din câteva variante de număr și apoi ți se alocă ceea ce ai ales, păstrându-ți toate beneficiile.

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78

Mai ai aici un topic:

https://comunitate.orange.ro/t5/abonament/cum-imi-pot-schimba-numarul-de-telefon/td-p/17266

Succes!

Salut!

Atunci cand doresti schimbarea numarului de telefon poti sa aleagi un numar de tip Ordinary, Personalizat sau Gold.

 

Numarul Ordinary este un numar alocat aleatoriu, fara o caracteristica specifica.

Numarul Personalizat cuprinde numere ce urmeaza o combinatie specifica de cifre, solicitata de catre tine.

Numarul Gold este format fie dintr-o secventa de 2 sau 3 cifre care se repeta, fie dintr-o secventa de numere ce pot fi usor de retinut (ex: 07xx 20 30 40, 07xx 123 123, 07xx 505 506, 07xx 680 068 etc).

 

Taxele in functie de fiecare tip de numar sunt urmatoarele:

1. Schimbare cu numar Ordinary: 10 euro, TVA inclus, inregistrat pe urmatoare factura de servicii.

2. Schimbare cu numar Gold: 20 euro, TVA inclus, la urmatoare factura de servicii si taxa schimbare numar in valoare de  10 euro.

4. Schimbare cu numar Personalizat: 10 euro, TVA inclus.

 

In cazul in care esti utilizator Prepay nu poti schimba numarul. Daca doresti alt numar, e necesar sa achizitionezi o noua cartela.

Este important ca numarul ales de catre tine sa nu fie deja folosit.