anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

As vrea sa iau un telefon nou la abonamentul actual

Gabi94
Începător
As vrea sa iau un telefon nou la abonamentul actual dar sa nu se modifice cu mult abonamentul, vreau sa precizez ca e abonamentul cu o vechime de 13 ani.
Beneficii ?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ești în afara perioadei contractuale sau în ultimele 3 luni de contract, poți cere o ofertă personalizată prin intermediul Serviciului Clienți și vei fi contactat în curând pentru a ți se face o ofertă. De asemenea, ai posibilitatea să faci o simulare în magazinul online, fiind logat în My Orange, alegându-ți modelul de telefon preferat, pe care poți să-l achiți total sau în rate pe factură, cu card de rate agreat de Orange, etc. De asemenea, poți merge și la un magazin Orange, unde poți să ceri o ofertă de reprelungire cu telefon, dacă îndeplinești condițiile de mai sus (adică ești în afara perioadei contractuale sau în ultimele luni). Ca și beneficii, vei avea oricum bonusul de net pentru cei 13 ani vechime, dacă îl ai activat din My Orange, iar restul va fi în funcție de abilitățile de negociere. Succes și să ne ții la curent cu alegerea făcută!

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ești în afara perioadei contractuale sau în ultimele 3 luni de contract, poți cere o ofertă personalizată prin intermediul Serviciului Clienți și vei fi contactat în curând pentru a ți se face o ofertă. De asemenea, ai posibilitatea să faci o simulare în magazinul online, fiind logat în My Orange, alegându-ți modelul de telefon preferat, pe care poți să-l achiți total sau în rate pe factură, cu card de rate agreat de Orange, etc. De asemenea, poți merge și la un magazin Orange, unde poți să ceri o ofertă de reprelungire cu telefon, dacă îndeplinești condițiile de mai sus (adică ești în afara perioadei contractuale sau în ultimele luni). Ca și beneficii, vei avea oricum bonusul de net pentru cei 13 ani vechime, dacă îl ai activat din My Orange, iar restul va fi în funcție de abilitățile de negociere. Succes și să ne ții la curent cu alegerea făcută!

FaraUnID
Campion certificat
Vechimea in retea este egala cu zero in procesul de renegociere a unui abonament, iar reducerile practicate de Orange la achizitie telefon au devenit o gluma de prost gust. In functie de valoare abonamentului negociat, poti obtine cateva puncte OTY. Acestea se vor adauga celor deja existete pe cont, iar in aceasta perioada punctele Thank You se tripleaza la achizitie telefon prin prelungire abonament pentru 24 de luni.

Firefly
Cunoscător
Si eu as fi vrut o oferta cu schimbare de abonament, la fel nu vrau unul foarte mare si bine inteles as vrea un telefon. Nu am 13 ani vechime intradevar, nu pe acest numar, ca am Orange de cand ma stiu. Eu am trimis un mail direct de pe siteul Orange, sectiunea Contact, in care am cerut sa fiu contactata de un ofertant. Primul lucru care mi-a fost spus de acest ofertant a fost ca nu se mai dau telefoane gratis, deci varianta ar fi sa il iei in rate si aici fac ei o reducere la telefon in functie de ce, nu stiu. Ideea este ca la fiecare Euro marit la abonament peimesti o anumita suma reducere din telefon si ramai cu mai putin de plata, suma care se imparte la 24 de luni si asa iti iasa rata. Eu una sunt umpic dezamagita, adica platesc oricum 7€ pe luna dar nu folosesc mai nimic, pentru ca sunt non stop acasa de 4 ani si am wifi, la telefon vorbesc rar si sunt mai mult sunata. As vrea sa platesc 10 € pe luna dar sa primesc in acest pret si telefon, fie ca e cu rata sau nu.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Gabi94, ‏‏‎ ‎ Singurul beneficiu adus de vechimea ta este bonusul de internet, adica 0.5GB * 13, in total 6.5 GB de internet bonus pe luna. Daca ai si puncte TY in cont, in aceasta perioada valoreaza de 3 ori mai mult in magazinul online. Poti verifica abonamentele disponibile aici: https://www.orange.ro/abonamente/ Tot online, traficul de internet inclus in abonament se dubleaza. Iar oferta de telefoane pentru Craciun o gasesti aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane?order=ASC&sort=TopSales&from=0&size=12&filter=RedOnlDec2020,Cuabonament1 ‏‏‎ ‎ Daca mai ai si alte intrebari te asteptam cu un nou raspuns.

Razvan
#StarMember
Odată cu lansarea noilor abonamente nu se mai oferă subvenție la telefon, însă se mai pot acorda, punctual, puncte thank you, funcție de valoarea abonamentului, care în magazinul online valorează de 3x și de scad din prețul de achiziție, diferența se poate achita în maxim 24 de rate, cu mențiunea că rata telefonului să nu depășească valoarea abonamentului (aici este discutabil, variabil de la caz la caz, probabil contează și vechime și raportul financiar).

ceacanaule
Junior entuziast
depinde ce fel de telefon dorest,ce abonament vrei,cate puncte ai acumulat ,daca ai reducere sint mai multe chesti cind doresti sa prelungesti ceva ai mare grija

Sarah_Amina
Junior entuziast
poți , cu prelungire de abonament și o mică migrare spre un nou abonament dar nu mare tarif.