anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

as vrea nr. de telefon 0723x44y55

1957
Începător
as vrea nr. de telefon 0723x44y55
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
0723 e prefix Vodafone. Daca e portat la Orange și e inca activ, e clar că nu se poate aloca acel număr de telefon altcuiva. Daca a fost cândva portat in Orange și a devenit inactiv, cred că numărul s-a întors în grădina Vodafone sau a rămas inactiv pe veci.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Daca numarul e alocat, nu prea ai ce face. De asemenea, pentru a preveni "glumetii" care n-au altceva de facut decat sa spameze oamenii cu apeluri, e recomandat sa nu publici numere de telefon personale in comunitate. Indiferent ca e numarul tau sau al altcuiva. Daca numarul e in reteaua Orange (la prima vedere, pare un numar de Vodafone), poti sa dai un telefon la 300 si vezi ce solutii iti ofera.
Client Orange

mihai_13
Maestru
daca te intereseza un nr ritmic am eu 077x576574 sau 075x474292 amandoua sunt active si cu credit in rds rcs si vreu la schimb orice sim/numar in orice retea dar sa fie activa si cu credit pe ea 🙂

Pololică
#StarMember
Daca numarul nu este alocat (activ) cuiva, poti sa-l "iei" de la Vodafone (prefixul este al lor).

And04
Senior
Salutare, @1957 Poti schimba numarul de telefon daca esti deja client Orange. Vezi aici mai multe detalii despre cum iti poti schimba numarul de telefon: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78 Din cate stiu, se achita o taxa de aproximativ 10 euro.

delfinas
#StarMember
0723 e prefix Vodafone. Daca e portat la Orange și e inca activ, e clar că nu se poate aloca acel număr de telefon altcuiva. Daca a fost cândva portat in Orange și a devenit inactiv, cred că numărul s-a întors în grădina Vodafone sau a rămas inactiv pe veci.