anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament nou cu telefon in rate fara avans

Mariaaa14
Junior
Buna tuturor!
Am si eu un abonament de 1 an si 8 luni, insa mi-as dori sa imi iau un alt telefon (iPhone 12) insa fara sa platesc in avans. Am doar 80 de lei ca si puncte, platesc intotdeauna la timp sau chiar cu 2 3 zile inainte de data scadenta etc. Am inteles de la cineva ca doar daca fac prelungire abonament platesc in avans atunci pe loc, dar daca as face un alt abonament cu numar nou si telefonul nou pot sa platesc in rate fara avans. Este adevarat?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Bună @Mariaaa14, Teoretic poți face achiziție în rate, cu prelungire de abonament, dar depinde de valoarea telefonului, ca să-l poți achiziționa fara avans. Trebuie făcute simulări în Magazinul online sau să mergi în Magazinele fizice Orange și să vezi în fiecare caz în parte sau la fața locului ce poți obține. Fiecare persoană primește oarecum personalizat reduceri sau alte bonificații și numai cei de la Orange te pot ajuta cu aceste aspecte. Deci verifica punctual în Magazinul online sau în Magazinele Orange din zona ta și ofertele pot fi diferite. Te hotărăști după ce faci o analiză ce și cum. Îți urez succes!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

delfinas
#StarMember
Cel mai bine faci o simulare de achiziție in magazinul online și vezi dacă ți se cere avans sau nu la acel model. Nu știu dacă merită să iei un telefon cu o capacitate de 64 GB, așa cum văd că are singurul iPhone 12 din oferta Orange. E prea mică pt ce se cere acum, minimul ar fi de 128 GB. In plus, trebuie să-ți faci un calcul dacă merită sa iei încă un abonament.

Vio73
#StarMember
Bună @Mariaaa14, Teoretic poți face achiziție în rate, cu prelungire de abonament, dar depinde de valoarea telefonului, ca să-l poți achiziționa fara avans. Trebuie făcute simulări în Magazinul online sau să mergi în Magazinele fizice Orange și să vezi în fiecare caz în parte sau la fața locului ce poți obține. Fiecare persoană primește oarecum personalizat reduceri sau alte bonificații și numai cei de la Orange te pot ajuta cu aceste aspecte. Deci verifica punctual în Magazinul online sau în Magazinele Orange din zona ta și ofertele pot fi diferite. Te hotărăști după ce faci o analiză ce și cum. Îți urez succes!