Cei 100 GB din grup family pot fi folosiți în roaming?

Ionela_10
Începător
Mă poate lămuri cineva? Cei 100 GB din grup family pot fi folosiți în roaming?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Ionela.10!!! Nu, nu se poate folosi in roaming, acest bonus lunar de 100 GB internet este doar pentru mobil național. "Bonus 100 GB Adaugă pe contul tău servicii fixe de internet și televiziune și beneficiezi de bonus lunar 100 GB internet pe mobil național, utilizat la comun pe toate abonamentele de voce mobilă Fun sau Orange Pro, de minim 8€, tva inclus, ce fac parte din oferta Family." DETALII: https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/ (Bonus 100 GB)

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Buna! Din ce am observat un procent pare sa fie inclus in resursele pe care ti le arata ca le ai disponibile in roaming SEE... dar si abonamentul trebuie sa aiba acces la roaming, altfel nu vei putea folosi resursele.. Eu, deși am abonamente vechi, adica au puțin net inclus, am mai mult disponibil în roaming decât m-as aștepta.. Cand esti plecata din tara, ca sa nu depasesti, trebuie sa te ghidezi dupa resursele disponibile in roaming SEE care apar in My Orange.. tot netul disponibil în roaming este cel de acolo.. Din informatiile gasite, limita consum date in Roaming SEE, este calculata din resursele de date incluse in abonament si bonusuri.. si, cei 100gb, sunt un bonus. "Politica de utilizare rezonabilă a serviciilor de roaming în Spațiul Economic European (SEE) constă în limitarea consumului serviciilor de date în roaming SEE, conform prevederilor Art. 4 din Regulamentul nr. 2016/2286. Limita se aplică la consumarea traficului de internet oferit de abonament, luând în calcul inclusiv bonusurile din oferta comercială sau orice alte beneficii."

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Ionela.10!!! Nu, nu se poate folosi in roaming, acest bonus lunar de 100 GB internet este doar pentru mobil național. "Bonus 100 GB Adaugă pe contul tău servicii fixe de internet și televiziune și beneficiezi de bonus lunar 100 GB internet pe mobil național, utilizat la comun pe toate abonamentele de voce mobilă Fun sau Orange Pro, de minim 8€, tva inclus, ce fac parte din oferta Family." DETALII: https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/ (Bonus 100 GB)

Vio73
#StarMember
Bună! Acei 100 GB sunt disponibili național, deci nu în roaming. Eu am această ofertă de câțiva ai, deci îți spun din propria experiență! Ai detalii în atașament! Baftă!