Unde se afla greseala (în magazinul online)?

RafaHelper
#StarMember
Se da urmatoarea imagine atasata. Unde vezi o greseala? Da, e doar una singura. 🙂
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Trebuia la Total lunar suma dintre rata lunara 14,85 Euro si pretul abonamentului 25.00 Euro. In imagine e trecut la Total lunar doar rata mobilului.

9 Răspunsuri 9

Jay
Campion certificat
Presupun ca reducerea totala difera pentru ca include și niște puncte ty.. În rest nu-mi dau seama.. valoare produse fără rate=0?? 😄

Miha_Z
#StarMember
Rata lunara 72,98× 24 luni= 1751,52. Lor le-a dat suma totala 1751,41. Dar se justifica greseala din cauza rotunjirii sumei lunare 72, 9754...

Miha_Z
#StarMember
Trebuia la Total lunar suma dintre rata lunara 14,85 Euro si pretul abonamentului 25.00 Euro. In imagine e trecut la Total lunar doar rata mobilului.

Jay
Campion certificat
Se pare ca sunt mai multe.. neclarități.. dar, cred ca ai dreptate Miha.. cred ca la asta s-a referit.. ca la total lunar nu sunt adunate sumele pentru abonament și rata telefon... :)))

Miha_Z
#StarMember
Asteptam ca @rafa.bloger sa ne zica varianta corecta. 🙂

Razvan
#StarMember
Suma finala de plată, total lunar, acolo pare a fi greșit, deoarece abonamentul este 25 de euro si la final rămân 17 euro.

Vio73
#StarMember
Așa ar fi în beneficiul clientului. Probabil la suma totală de plată.

RafaHelper
#StarMember
Bravo @Miha Z, ai fost prima care a oferit un răspuns corect. ‎ In totalul de plata lunar nu apare si valoarea abonamentului de 25 euro, aiurea pentru cineva care nu se pricepe si crede ca a dat peste cea mai buna oferta. ‎ Bravo si celorlalți vigilenți!

Miha_Z
#StarMember
Asa e rafa.bloger. Oricum ar trebui modificat, ca sa nu dea de vreun client nemultumit si pus pe cearta si sa se lege de acest aspect.