Cumparaturi cu puncte Orange Thank You

R4z
Junior
Am incercat sa cumpar o pereche de casti din magazinul online Orange si nu am gasit nicaieri o modalitate de a consuma din puncte, nu se mai folosesc punctele TY pentru achizitionarea de accesorii ? Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
La mine merge sa cumpar accesorii si sa folosesc punctele Thank You. Selectezi produsul si in urmatorul pas ai varianta de a introduce cod voucher, impacheta produsul si folosi punctele Thank You. Am pus exemple tot la casti ca acolo ziceai ca ai problema. In urma cu 2 saptamani eu am facut transfer de puncte asa ca valoarea redusa e foarte mica, dar si asa merg folosite punctele ramase. 🙂

10 Răspunsuri 10

Razvan
#StarMember
Se poate în continuare cumpăra accesorii și pe puncte. Poți pune un printscreen/screenshoot cu eroarea întâmpinată?

Jay
Campion certificat
Dacă ai puncte, la vizualizarea cosului de cumpărături iti arata in partea stanga jos a imaginii, un rând despre puncte unde trebuie să bifezi ca vrei sa le folosesti, eu am vazut pe desktop ca asa arata... chiar o sa ma uit din nou acum, sa vad exact, dar, nu am acces la pc, asa ca intru pe telefon.... Later edit.. am atasat poze.. poti apăsa cu degetul pe linia aceea, daca faci achizitia folosind telefonul, pentru a folosi cate puncte vrei.. sau cursorul pe desktop.. succes 🙂

Miha_Z
#StarMember
La mine merge sa cumpar accesorii si sa folosesc punctele Thank You. Selectezi produsul si in urmatorul pas ai varianta de a introduce cod voucher, impacheta produsul si folosi punctele Thank You. Am pus exemple tot la casti ca acolo ziceai ca ai problema. In urma cu 2 saptamani eu am facut transfer de puncte asa ca valoarea redusa e foarte mica, dar si asa merg folosite punctele ramase. 🙂

Laura_cio
Senior
Și la mine funcționează. Am încercat și eu sa fac o simulare a unei comenzi la casti. După ce te loghezi in contul My Orange, intrii in Magazin online, alegi accesorii, casti, le selectezi pe cele pe care le dorești, iar după ce continui, apare jos “Aplica” pentru a folosi punctele Thank You pe care le ai. Am atasat și o poza unde se vede butonul “Aplica”.

FaraUnID
Campion certificat
Confirm si eu ca se pot plasa comenzi cu modalitate de plata in puncte OTY. Daca nu te descurci suna la numarul de asistenta al magazinului online 300, de pe numărul tău Orange sau 0374300300 si roaga-i sa plasesze comanda in locul tau, iar ca metoda de plata sa-ti traga din punctele OTY de pe cont!

teacher_
#StarMember
Trebuie să fii conectat cu numărul pe abonament din contul tău Orange. Atenție, sa nu ai doua numere pe cont, caz in care trebuie sa te conectezi cu numărul de pe abonament, apoi sa intri in magazinul online și să comanzi ceea ce ai nevoie.

johnny_reddog
Începător
prea mica valoarea unui punct ty pentru a cumpara ceva

DanielaH
Moderator
@R4z, ai reușit să cumperi căștile cu puncte TY?

R4z
Junior
Da , multumesc

Miha_Z
#StarMember
Ne bucuram ca am putut sa-ti fim de ajutor!